facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-06-23
 

Czasem trzeba powiedzieć: stop!

Po dobie ścigania w najbardziej prestiżowym z rosyjskich rajdów przygodowych - Red Fox Adventure, jedyny polski zespół Speleo Salomon z powodu choroby zawodnika podjął trudną decyzję o wycofaniu się z rywalizacji.

Po dobie ścigania w najbardziej prestiżowym z rosyjskich rajdów przygodowych - Red Fox Adventure, jedyny polski zespół Speleo Salomon z powodu choroby zawodnika podjął trudną decyzję o wycofaniu się z rywalizacji. Taka już jest specyfika adventure racing, że nie wystarczy zebrać sił na sprint, na godzinę, na jeden mecz - w formie trzeba być przez dobę, dwie i więcej. Sztuką jest wiedzieć, kiedy powiedzieć stop i na zawsze nie zepsuć sobie wspaniałej przygody, jaką jest rajdowanie.

A do zawodów adventure półwysep Kolski jest miejscem wymarzonym. W ciągu 23 godzin rajdu zawodnicy Speleo Salomon przewiosłowali 45 km po wzburzonych wodach jeziora Kolvica od wschodniej części Kandalakshy, przeszli 25 km przez nadal ośnieżone szczyty i przebiegli 15 km, w twardych butach rowerowych, porośniętą szarymi porostami tajgę. W Morzu Białym pedałowali w wodzie po ośki, na skałkę wspinali się z własną asekuracją i nigdzie poza głównymi drogami nie spotykali szlaków i ludzi. Padający nieprzerwanie przez trzy dni i noce deszcz, temperatura między +2 a +8 st.C oraz spartańskie warunki dopełniały obrazu dzikiego i surowego klimatu Obwodu Murmańskiego. 

Zespół z planowanej 350 km trasy pokonał 130 km, w momencie rezygnacji był na czwartym miejscu z 20 minutową stratą do trzeciego teamu. O trudności terenu i całej rywalizacji świadczy fakt, że ostatecznie z prawie 50 zespołów, które stanęły na starcie dwóch tras, do mety w limicie czasu dotarły jedynie trzy, a osiem skończyło zawody po ominięciu kilku etapów. Na czteroosobowej trasie Pro, z czasem 62 h 25 min. zwyciężył ukraiński zespół Milo.

Speleo Salomon: Anna Burlinova, Piotr Dymus, Piotr Hercog, Piotr Kosmala
www.speleoteam.pl 

Red Fox Adventure Race
11-15 czerwca Kandalaksha na półwyspie Kolskim, Rosja
http://www.adventureraces.ru/races/redfoxar2008/eng/ 

Monika Strojny

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów w fotogalerii

2008-06-23

(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com