facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-06-23
 

Czasem trzeba powiedzieć: stop!

Po dobie ścigania w najbardziej prestiżowym z rosyjskich rajdów przygodowych - Red Fox Adventure, jedyny polski zespół Speleo Salomon z powodu choroby zawodnika podjął trudną decyzję o wycofaniu się z rywalizacji.

Po dobie ścigania w najbardziej prestiżowym z rosyjskich rajdów przygodowych - Red Fox Adventure, jedyny polski zespół Speleo Salomon z powodu choroby zawodnika podjął trudną decyzję o wycofaniu się z rywalizacji. Taka już jest specyfika adventure racing, że nie wystarczy zebrać sił na sprint, na godzinę, na jeden mecz - w formie trzeba być przez dobę, dwie i więcej. Sztuką jest wiedzieć, kiedy powiedzieć stop i na zawsze nie zepsuć sobie wspaniałej przygody, jaką jest rajdowanie.

A do zawodów adventure półwysep Kolski jest miejscem wymarzonym. W ciągu 23 godzin rajdu zawodnicy Speleo Salomon przewiosłowali 45 km po wzburzonych wodach jeziora Kolvica od wschodniej części Kandalakshy, przeszli 25 km przez nadal ośnieżone szczyty i przebiegli 15 km, w twardych butach rowerowych, porośniętą szarymi porostami tajgę. W Morzu Białym pedałowali w wodzie po ośki, na skałkę wspinali się z własną asekuracją i nigdzie poza głównymi drogami nie spotykali szlaków i ludzi. Padający nieprzerwanie przez trzy dni i noce deszcz, temperatura między +2 a +8 st.C oraz spartańskie warunki dopełniały obrazu dzikiego i surowego klimatu Obwodu Murmańskiego. 

Zespół z planowanej 350 km trasy pokonał 130 km, w momencie rezygnacji był na czwartym miejscu z 20 minutową stratą do trzeciego teamu. O trudności terenu i całej rywalizacji świadczy fakt, że ostatecznie z prawie 50 zespołów, które stanęły na starcie dwóch tras, do mety w limicie czasu dotarły jedynie trzy, a osiem skończyło zawody po ominięciu kilku etapów. Na czteroosobowej trasie Pro, z czasem 62 h 25 min. zwyciężył ukraiński zespół Milo.

Speleo Salomon: Anna Burlinova, Piotr Dymus, Piotr Hercog, Piotr Kosmala
www.speleoteam.pl 

Red Fox Adventure Race
11-15 czerwca Kandalaksha na półwyspie Kolskim, Rosja
http://www.adventureraces.ru/races/redfoxar2008/eng/ 

Monika Strojny

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów w fotogalerii

2008-06-23

(kg)
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Bartek Pasiowiec
 
2019-09-23
GÓRY
 

Złote Czekany przyznane po raz drugi w Lądku-Zdroju!

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-09-23
GÓRY
 

Polacy wycofują się spod Lhotse

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-09-12
GÓRY
 

#Lhotse2019: Udana aklimatyzacja na 6000 m

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
 
Piotr Michalski
 
2019-09-10
GÓRY
 

Pik Pobiedy – tragedia Kazachów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com