facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-02-08
 

Ciekawe powtórzenia w Patagonii

Na początku listopada u stóp masywów Cerro Torre i Fitz Roy pojawił włoski zespół: Ermanno Salvaterra, Alessandro Beltrami, Mirko Mase i Fabio Salvadei.

Na początku listopada w znajdującym się u stóp masywów Cerro Torre i Fitz Roy miasteczku El Chalten pojawił włoski zespół: Ermanno Salvaterra, Alessandro Beltrami, Mirko Mase i Fabio Salvadei. Wszyscy jego członkowie to wyśmienici wspinacze, mający na swoim koncie liczne wspinaczki na praktycznie wszystkich patagońskich szczytach.

Za swój cel Włosi obrali znajdującą się na Cerro Standhardt lodową linię Exocet (VI 5.9 WI6, J. Bridwell, G. Smith, J. Smith, rok 1988). Jest to jedna z najpopularniejszych (co nie znaczy najłatwiejszych) lodowych dróg w tym rejonie Patagonii. Włosi pokonali drogę bardzo sprawnie i w dobrym czasie. Niestety, tuż pod szczytem, lider włoskiego zespołu, Salvaterra został uderzony dużym kawałkiem lodu, co zmusiło cały zespół do biwaku w ścianie. Kolejnego dnia Włosi bez większych już przeszkód osiągnęli lodowiec, jednak tutaj znów pech nie opuszczał Salvaterry, który w łatwym terenie dość boleśnie skręcił sobie nogę. W związku z tymi przeciwnościami losu, a także by dać czas na „wylizanie się z ran” swemu liderowi, kolejne dwa tygodnie Włosi spędzili, odpoczywając w miasteczku El Chalten. 

Góry 12 (163) 2007

(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-25
GÓRY
 

Trawers narciarski Bokami Boków

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2023-01-16
GÓRY
 

Zimowa Kanczendzonga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-13
GÓRY
 

Narciarski trawers Szwajcarii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-10
GÓRY
 

Pik Lenina na skiturach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com