facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-04-03
 

BoulderFest6 - relacja

W miniony weekend wspinaczkową stolicą Polski, za sprawą szóstej edycji festiwalu boulderowego BoulderFest, został oddalony o lata świetlne od najbliższych skał, Lublin.


W miniony weekend wspinaczkową stolicą Polski, za sprawą szóstej edycji festiwalu boulderowego BoulderFest, został oddalony o lata świetlne od najbliższych skał, Lublin. Do miasta na kresach Rzeczpospolitej ściągnęło ponad 200 zawodników i zawodniczek z całego kraju, kilku zagubionych emigrantów z jUKeju oraz goście zza wschodniej granicy.

Rewelacyjna atmosfera, mnogość przystawek, dających się wywspinać zarówno kafarom z plecami jak szafa trzydrzwiowa, jak i „magdoemowcom” w korkerach, a przede wszystkim impreza do białego rana stawiają lubelskie zawody w pierwszym szeregu, zaraz obok katowickich Bit&Bullder, imprez wspinaczkowych w naszym kraju. W tym roku do dyspozycji zawodników było 21 przystawek w eliminacjach w stylu flash, czyli bez strefy i na luzie, w najróżniejszych formacjach, od połogu po masywne okapy. Jako, że autochtoni tym razem chcieli się powspinać, w układanie przystawek wrobieni zostali Łukasz Müller i Wojtek „Dziabar” Szyller (za co organizatorzy składają serdeczne podziękowania). Całodzienne eliminacje wyłoniły najlepszych. W finale, który odbył się w niedzielę z lekkim poślizgiem na życzenie niektórych zawodników zbyt mocno świętujących wyjście z eliminacji, do pokonania było po cztery bouldery, osobne dla pań i panów, w godzinę. Olbrzymią moc pokazał Ukrainiec Stanisław Kleshnyov, bezapelacyjnie wygrywając zarówno eliminacje jak i finały. Drugi był również gość zza granicy Grzegorz „Żółw” Karolak ;) Trzeci Piotrek Bunsch. Wśród pań triumfowała, kończąc wszystkie przystawki, mocno zmęczona nocnymi tańcami, Marta Lenartowicz. Na drugim stopniu podium była Kasia Jurek, na trzecim Olya Medvedeva z Kijowa.

Zapraszamy za rok na kolejną edycję skromnych zawodów organizowanych przez grupę przyjaciół na największej niekomercyjnej ścianie wspinaczkowej w Polsce. Dzięki wszystkim.

[Lessir]Wyniki:

1. Marta Lenartowicz, Kraków
2. Kasia Jurek, Warszawa
3. Olya Medvedeva, Kijów (UA)
4. Paulina Guz, Lublin
5. Kasia Samson, Warszawa
6. Natalia Terlecka, Kraków
7. Ola Kodzik, Gdańsk
8. Marta Czajkowska, Warszawa
9. Olena Krasovska, Kijów (UA)
10. Monika Prokopiuk, Lublin

1. Stanisla Kleshnyov, Kijów (UA)
2. Grzesiek Karolak, Londyn (PL)
3. Piotr Bunsch, Kraków
4. Kuba Jodłowski, Warszawa
5. Adam Zawadzki, Sanok
6. Kamil Ferenc, Kraków
7. Romek Główka, Warszawa
    Kuba Główka, Warszawa
    Kuba Ziółkowski, Warszawa
10. Maciej Sitarz, Częstochowa

Więcej: http://www.redpoint.pl/ 

2008-04-03

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-06-14
GÓRY
 

Wyprawa Anny Tybor na Nanga Parbat nabiera rozpędu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-22
GÓRY
 

28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na zachód

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com