facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-12-12
 

Bit&Bullder 4 - relacja z zawodów

24 i 25 listopada katowicki Transformator był areną zmagań mocarzy z całej Polski oraz gości z Czech.


24 i 25 listopada katowicki Transformator był areną zmagań mocarzy z całej Polski oraz gości z Czech. Na IV już imprezie boulderowej Bit&Bullder spotkało się 222 zawodników i zawodniczek. Ogromne zainteresowanie zawodami przekroczyło najśmielsze oczekiwania organizatorów i okazało się nie mniejszym wyzwaniem niż 19 problemów, z którymi mierzyli się uczestnicy. Startowało 5 grup, z których każda miała 2 godziny na pokonanie boulderów o różnym stopniu trudności.Eliminacje wyłoniły sporą grupę wspinaczy, którzy uzyskali jednakową liczbę punktów. Konieczne było przeprowadzenie dogrywki półfinałowej. Panowie mieli zweryfikować swoje umiejętności na trawersie, którego każdy ruch był punktowany, a na jego pokonanie była jedna próba.

W związku z rezygnacją Kingi Ociepki ze startu w finale (względy zdrowotne) odbyła się dramatyczna walka o jej miejsce. Panie zmagały się niezwykłej konkurencji – wspinaniu po plastikowej rurze zawieszonej na linach. Triumfatorką okazała się Olga Niemiec.

Szaleństwa nocy z 24 na 25 zakończyły się na dobre po wschodzie słońca. Uczestnicy mieli do dyspozycji dwa misternie przygotowane parkiety.Niedziela była dniem finałów. Wspinacze losowali fragmenty ściany, na których zgodnie z nowatorską formułą trafo układali swoje przystawki. Za porażkę na autorskim boulderze, na który zawodnicy wracali na końcu, odejmowane były punkty. Jako pierwsze walczyły Panie, których zmagania zakończyły się zwycięstwem Czeszki – Nelly Kudrovej przed Agatą Wiśniewską. Trzecie miejsce zajęła Dominika Dupalova.

Przed męskim finałem odbył się nowatorsko przygotowany konkurs skoków do chwytu, który spotkał się ze sporym zainteresowaniem zarówno startujących, jak i widzów.

Ostatnie starcie Panów kończy się triumfem Andrzeja Mecherzyńskiego – Wiktora przed Marcinem Wszołkiem i Jakubem Jodłowskim, który zajął trzecie miejsce.

Potyczka między wspinaczami dobiegła końca... Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej odsłony Bit&Bullder !

Sponsorzy:
VAUDE
Ederlid
Cerro Torre
Camaro
Allergoff
Semakor
Góry
Lhotse
Climbing Shop
redpoint.pl
8a.pl

Zobacz filmową relację z zawodów!

2007-12-12

(kg)

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com