facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-01-12
 

Angelika Rainer (SALEWA alpineXtrem) na Via Italia 61

Członkini teamu SALEWA alpineXtrem, Angelika Rainer, jest pierwszą kobietą, która wspięła się „Via Italia 61” w Piz Ciavazes, części grupy Sella.

Ta inspirująca droga ma 230 m długości, a trudności dochodzącą do 8a. Technicznie jest to jedna z klasycznych alpejskich dróg, do tej pory nie przeszła jej żadna kobieta.Oto jak Angelika opisuje swoje pierwsze chwile na tej drodze: „Ona patrzy na ciebie, kiedy podróżujesz z Passo Sella w kierunku doliny Fassa. Ciągnie się seriami przewieszek i prowadzi prosto na krawędź. Wspinaczka nie może być bardziej eksponowana”.
Kontynuuje opowieść o historii drogi: „Pierwszy raz wspiął się nią Beppi De Francesch z przyjaciółmi w 1961 r. używając technik hakowych. W 2002 r. Mauro “Bubu” Bole pierwszy raz dokonał klasycznego przejścia. Mój partner Florian Riegler i jego brat zaraz potem, jako pierwsi powtórzyli jego wyczyn”.

To jest właśnie to, co zainspirowało Angelikę w tej drodze. Ostatniej wiosny zaczęła wspinać się „Via Italia 61” po raz pierwszy i opracowywała ją krok po kroku. Słonecznego, jesiennego dnia osiągnęła swój cel. Angelika Rainer pokonała całe 230 m, włączając w to sekcje 7a+, 7c+ i kluczową sekcję 8a, w niespełna dwie i pół godziny.

Więcej informacji na:
www.angelika-rainer.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-31
GÓRY
 

Anna Czerwińska – mogłyby to robić same baby!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-31
GÓRY
 

Czong-Kemin bez wirusa / Tien-Szan

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-30
GÓRY
 

Zimowe Dhaulagiri

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-25
GÓRY
 

Trawers narciarski Bokami Boków

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com