facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-07-09
 

Andrzej Bargiel z ekipą dotarł do bazy pod K2!

Kilka dni temu informowaliśmy o przymusowym odwrocie Andrzeja Bargiela ze stoków Gasherbrum II ze względu na uporczywe opady śniegu, które uniemożliwiły prowadzenie dalszej akcji górskiej. Wraz z całą ekipą (Andrzejowi towarzyszy między innymi Janusz Gołąb oraz fotograf Marek Ogień, któremu zawdzięczamy piękne ujęcia z wyprawy) podjęli więc decyzję o przeniesieniu się z aklimatyzacją na K2, które od początku było głównym celem. Jak dowiedzieliśmy się dziś z profilu FB Andrzeja, ekipie udało się dotrzeć do Base Campu pod drugą najwyższą górą świata. 


Ekipa z bazy pod Gasherbrum II. Fot. Marek Ogień


Na oficjalnym profilu FB Andrzeja ukazała się dziś krótka informacja o postępach wyprawy:

"Opuściliśmy bazę pod GII. Warunki pogodowe uniemożliwiły nam dojście nawet do obozu II. Lokalni szerpowie twierdzą, że od 20 lat nie było w tym okresie takich opadów śniegu. Pożegnaliśmy naszych francuskich towarzyszy obozowych i ruszyliśmy w drogę. Po 9h marszu zameldowaliśmy się w bazie pod K2."


A tak właśnie wygląda pokonywanie lodowca podczas trekkingu do bazy pod K2... Fot. Marek Ogień

Teraz Andrzeja wraz z ekipą czeka aklimatyzacja na stokach K2. O tym jak niebezpieczna jest to góra, przekonał się między innymi kanadyjski zespół, działający na Żebrze Abruzzi. Dziś informowaliśmy o tragedii, do jakiej doszło przy schodzeniu Kanadyjczyków z C2 do Bazy. Najprawdopodobniej zawiodły stare poręczówki, więc Polacy będą musieli zachować szczególną ostrożność podczas prowadzonych działań. 

K2 widziane bezpośrednio z bazy. Fot. Marek Ogień

 

Będziemy Was na bieżąco informować o progresie wyprawy i dalszych poczynianiach Andrzeja. Przypominamy, że jego celem jest zjazd ze zboczy K2 - ta sztuka nie udała się jak dotąd jeszcze nikomu. Sam Andrzej próbuje swoich sił już po raz drugi. Przypominamy też, że dzięki jednemu z partnerów wyprawy - Storytel, możecie przez 30 dni za darmo słuchać relacji Andrzeja wprost z Karakorum w formie audiobooka. Szczegóły znajdziecie w linku poniżej:

https://www.goryonline.com/atak-na-k2---odcinek-pierwszy-dostepny-za-darmo-na-storytel-plC2A0,2009394,i.html

 

Wyprawę wspierają: SalomonBank Pekao S.A.Sobiesław Zasada AutomotiveStorytel.plEnel-Sport, Pajak, Red Bull.

 


Literatura górska o K2 - książki gór

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com