facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-07-13
 

Andrzej Bargiel coraz bliżej historycznego sukcesu na K2! Obóz 3 założony!

Świetne wieści docierają do nas spod K2, gdzie od kilku dni intensywne działania prowadzą Andrzej Bargiel i Janusz Gołąb. Celem Andrzeja jest pierwszy, historyczny zjazd zboczami drugiej najwyższej góry świata. Jak podaje RMF FM, dwójka Polaków założyła już obóz III, skąd rankiem Andrzejowi udało się zjechać na nartach do bazy!


Andrzej Bargiel - czy uda mu się dokonać historycznego wyczynu jakim byłby zjazd ze zboczy K2? Fot. Marek Ogień

Po przymusowym odwrocie spod Gasherbrum II gdzie zespół miał się pierwotnie aklimatyzować, (uniemożliwiły to bardzo duże opady śniegu i spowodowane w związku z tym wysokie zagrożenie lawinowe, które zablokowało możliwość prowadzenia dalszej akcji górskiej) Polacy przystąpili praktycznie z marszu do działań na stokach K2. Bardzo szybko udało się osiągnąć C2 (6350 m n.p.m.) gdzie pierwszy dotarł Janusz Gołąb, następnie rankiem 10 lipca dotarł do niego Andrzej Bargiel. Razem wyruszyli do C3 (7000 m n.p.m.) i po nocy spędzonej w założonym obozie Andrzej zjechał na nartach do bazy. 

 


Dwójka Polaków w trakcie akcji górskiej. Fot. Marek Ogień

Czekamy z niecierpliwością na dalsze informacje o postępach wyprawy. Wyczyn, którego próbuje dokonać Andrzej Bargiel nie udał się jak dotąd żadnemu innemu skialpiniście. Czy będziemy świadkami historii? Mamy taką nadzieję i tego życzymy z całego serca Andrzejowi, jednak należy pamiętać, że K2 to niebezpieczna i bardzo wymagająca technicznie góra. Zjazd ze szczytu byłby niebywałym osiągnięciem, jednak na pierwszym miejscu pozostaje bezpieczeństwo, więc nade wszystko życzymy dobrej pogody i bezpiecznego powrotu. 

Źródło: RMF FM


Wyprawę wspierają: SalomonBank Pekao S.A.Sobiesław Zasada AutomotiveStorytel.plEnel-Sport, Pajak, Red Bull.

 


Literatura górska o K2 - książki gór

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Bartek Pasiowiec
 
 
Kinga
 
2024-05-22
GÓRY
 

28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na zachód

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com