facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-06-12
 

Andrzej Bargiel rusza na K2 8611 m n.p.m.

W zeszłym roku Andrzej Bargiel po raz pierwszy podjął wyzwanie zdobycia szczytu K2 8611 m n.p.m. i następnie zjazdu z niego na nartach. Niestety, pomimo połączenia sił z działającą wtedy w Karakorum polską wyprawą plan się nie powiódł i żadnemu z Polaków nie udało się wejść na szczyt.


W tym roku Zakopiańczyk wraca do Pakistanu, aby dokończyć projekt Sunt Leones K2 Ski Challenge: 

 

„Zjazd na nartach z wierzchołka do podstawy szczytu lub granicy śniegu to wyzwanie, którego nie udało się jeszcze nikomu zrealizować, choć wielu doświadczonych himalaistów i narciarzy wysokogórskich próbowało.” - czytamy na oficjalnej stronie wyprawy -  „Rok temu niebezpieczne warunki pogodowe panujące na K2 nie pozwoliły Andrzejowi na podjęcie próby zjazdu ze szczytu, ale zrobiony podczas tamtejszej wyprawy rekonesans utwierdził go w przekonaniu, że jest to możliwe. Takie rozpoznanie terenu biorąc pod uwagę skalę całego przedsięwzięcia było niezwykle cenne. Andrzejowi wraz z zespołem udało się wytyczyć optymalną linię zjazdu, która łączy trzy drogi w jedną i chciałby spróbować zrealizować ten cel.”

 

 

 

W ramach aklimatyzacji Andrzej planuje najpierw wejść i zjechać ze szczytu Gaszerbrum II 8035 m n.p.m. To sporo niższy i z pewnością dużo łatwiejszy technicznie szczyt niż K2 jednak aklimatyzacja na nim to dość ambitny plan:-)

 

 

 

 

źródło: andrzejbargiel.com

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com