szukaj

Nasz kanał RSS
2008-04-11

Adventure Racing Cup – pierwsze Wertepy za nami

Zespół wbiegający na metę w Skokach koło Poznania w niedzielę o 7 rano zamknął rywalizację na 120 kilometrowej trasie Profi i 40 kilometrowej Open.

Zespół wbiegający na metę w Skokach koło Poznania w niedzielę o 7 rano zamknął rywalizację na 120 kilometrowej trasie Profi i 40 kilometrowej Open. Tym samym pierwsza edycja Adventure Racing Cup - Wertepy, organizowana przez HKS Hades, została zakończona z rzadko w rajdach spotykanym wynikiem - zawody ukończyły wszystkie z ponad 50 startujących zespołów!

Zaczęło się w słoneczny, sobotni poranek od 7 km biegu Salomon Trail Running poprowadzonego przez piach, leśne ścieżki i podmokłe łąki. Najszybszemu Michałowi Bartoszakowi na ich pokonanie wystarczyło 25 min 24 s, a dwie minuty później na metę wbiegła najlepsza z pań – Kasia Zając.

Bieg był prologiem do zadań właściwych, czyli etapów na rolkach, na rowerze, na kajakach, linach oraz trekingu. Nie zabrakło szutrowych dróg, zarośniętych ścieżek, bagien i szybkiego nurtu Warty. Na moście linowym przydały się długie ręce i współpraca w zespole, a ścianka wspinaczkowa do pokonania w twardych butach rowerowych była ostatnią przeszkodą przed metą.

Niemal od samego początku stawce liderowały dwa zespoły Speleo Salomon, które przyjęły taktykę połączonych sił trzymając się razem aż do samej mety. W kategorii mieszanej zwyciężył zespół Speleo Salomon Thule, wpadając na metę jedynie 22 minuty po zwycięzcach kategorii męskiej. Na trasie dla początkujących bezkonkurencyjni okazali się weseli członkowie Green Beer Team, którzy pokonali całą trasę w niecałe 4 godziny.