facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-07-24
 

Adam Bielecki i Jacek Czech kończą wyprawę na Gasherbrum VII

Po ogromnym sukcesie jakim niewątpliwie było zdobycie przez duet Bielecki - Berg Gasherbrum II  8035 m n.p.m. i wytyczenie na nim nowego wariantu, Polacy odpoczywali w bazie czekając na dobre warunki pozwalające na realizację głównego celu wyprawy.

Radość po dotarciu do obozu trzeciego. Trzeci dzień wspinania na GII (fot. AB)

 

„Felix i Borys zakończyli wyprawę tak jak i szereg innych zespołów.” - pisał Adam - „My z Jackiem odpoczywamy w opustoszałej bazie i szykujemy się do ataku na G7.”

 

Adam Bielecki i Jacek Czech planowali pierwsze w historii wejście na Gasherbrum VII 6980 m n.p.m. Niestety jak to często bywa w górach najwyższych, pogoda nie pozwoliła himalaistom na podjęcie ataku:

 

„Pomimo olbrzymiej motywacji, nasze marzenia o zdobyciu G VII zostały zasypane śniegiem z deszczem.” - informuje Adam Bielecki z bazy pod Gasherbrumami - „W górach odwilż, która nie daje szans na wspinaczkę śnieżno-lodową ścianą. Jacek 5 sierpnia szkoli kolejne pokolenie wspinaczy, czas więc kończyć wyprawę. Początkowe 2 tygodnie niepogody sprawiły, że z 3 założonych celów udało się zrealizować tylko 1, za to było to jedyne wejście na G II w tym sezonie i to dokonane nowym wariantem. Moja przyjaźń i partnerstwo z Jackiem kolejny raz zdały egzamin na 6. A wspinaczki w kopule szczytowej Gasha nie zapomnę do końca życia:-)”

 

źródło: FB


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-13
GÓRY
 

Andrzej Bargiel - Khumbu Icefall

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-05
GÓRY
 

Andrzej Bargiel – W drodze do Everest Base Camp

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-30
GÓRY
 

Andrzej Bargiel – W drodze do Everest Base Camp

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-24
GÓRY
 

Andrzej Bargiel – Everest Ski Challenge

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com