facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Zillertaler Runde na nartach - w najnowszych GÓRACH

Całość przygody zaczyna się bardzo niepozornie. Wyjeżdżamy gondolą na popularny wśród narciarzy lodowiec Hintertux (3250 m). Szybkie zespoły mogą się tu pokusić o pierwszy podczas całej tury szczyt, Olpeler (3476 m). Skalna piramida wieńcząca lodowiec oferuje wspinanie sięgające stopnia III w skali UIAA, a cała droga jest ubezpieczona i stanowi przewodnicki standard – zdecydowanie należy ją polecić tym, którzy uwielbiają łączyć narty ze wspinaniem.

zillertar skitouring

fot. Wojciech Szulc

 

Zillertaler Runde to tura godna polecenia zarówno doświadczonym skiturowcom, jak i zmotywowanym początkującym. Nastromienie niektórych odcinków sięga 50°. Choć suma przewyższeń nie wydaje się duża, to konieczność noszenia ze sobą całego sprzętu (w tym sprzętu lodowcowego), jedzenia, a także narastające zmęczenie może skutecznie utrudnić zamknięcie projektu. Trasa daje wiele możliwości modyfikacji. Bywa pokonywana w ciągu czterech lub pięciu dni. Dużą pomocą przy planowaniu tury jest przewodnik Tuxer & Zillertaler Alpen z 2011 roku, autorstwa Markusa Stadlera. Optymalny okres na pokonanie trasy to cztery tygodnie od połowy marca do połowy kwietnia.

 

Cały artykuł przeczytasz w najnowszych GÓRACH (258)

Magazyn GÓRY dostępny jest każdym z ponad 220 salonów prasowych sieci Empik w Polsce, ma też zagwarantowaną stałą obecność na półkach, co oznacza, że po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy jego stan jest uzupełniany. Zapewnia to możliwość zakupu magazynu GÓRY w dowolnym momencie jego dwumiesięcznego okresu sprzedaży. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i Kolporter.


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-01-25
Tylko w GÓRACH
 

Alpinus. Reaktywacja

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-01-21
Tylko w GÓRACH
 

Test plecaka Ultimate Direction All Mountain

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-01-12
Tylko w GÓRACH
 

David Göttler – czapka czy kaptur w górach wysokich?

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-12-22
Tylko w GÓRACH
 

Rafał Kot: Główny Szlak Beskidzki zimą w rekordowym czasie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com