facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-10-16
 

Z pamiętnika himalaisty... "Everest. Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia."

Najnowsza książka Alexandry Stewart - Everest. Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia, to opowieść o dwóch niezwykłych sportowcach, którzy jako pierwsi zdobyli szczyt Mount Everest. Lektura ta przeniesie młodego czytelnika na najwyższy wierzchołek ziemi i opowie historię wyprawy, która doprowadziła do jego zdobycia.

 

29 maja 1953 roku o godzinie 11.30, słońce świeciło wysoko nad najwyższym szczytem ziemi. Nagle, na tle wszechobecnego białego śniegu pojawiły się sylwetki dwóch mężczyzn, którzy nadludzkim wysiłkiem wspinali się na wysokość ponad 8-tysięcy metrów. Pszczelarz i były poganiacz jaków jako pierwsi w historii zrobili kilka kroków na śnieżnej pokrywie Mount Everestu.

 

To nie początek filmu o super bohaterach, a prawdziwa historia dwóch himalaistów - Edmunda Hillary’ego oraz Tenzinga Norgay’a, którzy pokonując ekstremalne warunki pogodowe, wymagające skały Himalajów, a także własne słabości, jako pierwsi w historii dokonali tego, co wydawało się niemożliwe, zdobyli „Dach ziemi”.

 

W najnowszej książce Alexandry Stewart, Everest. Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia, młodzi czytelnicy poznają historię tych dwóch niezwykłych herosów. Dowiedzą się, jak wyglądała ich droga na najwyższy szczyt „góry gór”, poznają ludzi, którzy umożliwili tym dwóm śmiałkom osiągnięcie tego celu, ale również przekonają się, że każdy z nas ma wpływ na świat wokół nas.

 

Książka, przepięknie ilustrowana grafikami Joe Todda-Stantona, została opatrzona wstępem napisanym przez samego Sir Ranulpha Fiennesa, człowieka, który jako jedyny w historii zdobył oba bieguny i Mount Everest.

 

Everest. Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia pozwoli obudzić odkrywcę  i podróżnika zarówno w małych jak, i tych nieco większych czytelnikach.

 

Książkę znajdziecie w naszej księgarnii KsiążkiGór w promocyjnej, premierowej cenie.

***


Źródło: informacja prasowa Wydawcy

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com