facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-10-24
 

Wyprawa PZA na Lhotse – schodzimy w doliny

Jeszcze jedno wyjście – do obozu III – wystarczyło, by znieść do bazy ekwipunek wyprawy. W dalszym ciągu wieje bardzo silny wiatr i jet stream mocno jest przyklejony do rejonu Khumbu. Dojście po sprzęt do obozu IV nie było możliwe.
Uświadomiliśmy sobie, że w ciągu miesiąca ani razu nie spadł śnieg, było zawsze błękitne niebo, ale też i bardzo mocno wiało. Na zmianę tej aury się nie zapowiada. Miejscowi spodziewają się mocnego opadu, ale według prognoz przed 10 listopada on nie nastąpi.
 
 
 
Wymiana ciuchów. Fot. Agnieszka Bielecka
 
W bazie pozostała jedynie wyprawa koreańska, która ma nadzieję zaatakować Everest. Przed naszym zejściem, jej uczestnicy zaczęli „zdzierać” z nas nasze kurtki „ służbowe”. Miło, że dla kogoś nasze kurtki, tak zwane „orlenówki” były przedmiotem pożądania. Zawsze było na odwrót - to my Polacy zabiegaliśmy o sprzęt innych wypraw. Teraz naszej odzieży nie oddaliśmy za darmo – wymieniliśmy na koreańskie. Koreańczycy mieli ze sobą książkę „Mój pionowy świat” Kukuczki (po koreańsku oczywiście) i nasz zespół budził u nich szacunek, dumni byliśmy więc z Orła na piersi, choć początkowo nieświadomi Szerpowie myśleli, że to „chicken” i nazywali nas (do czasu) „Chicken team”. Ciąg dalszy nastąpi.
 
 
 
Pożegnanie z bazą. Fot. Agnieszka Bielecka
 
Pozdrawiamy!
 
Wyprawa odbywa się w ramach programu sportowego "Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015", który patronatem honorowym objął Pan Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Program ma wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki a sponsorem generalnym jest PKN Orlen S.A.
 
Źródło: polskihimalaizmzimowy.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com