facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-09-14
 

Wszystko za Everest - zapowiedź

Książka uwiecznia najczarniejszy dzień na najwyższej górze świata. Autor Jon Krakauer
Najlepsza książka o zdobyciu Everestu, jaką kiedykolwiek napisał naoczny świadek. Najwyższa góra, najwyższa cena za jej pokonanie, jaką zapłaciło 8 wspinaczy z 3 ekip jednocześnie atakujących wierzchołek 10 maja, najtragiczniejszego w dziejach himalaizmu 1996 roku, wreszcie najlepsza książka, która przez długie miesiące nie schodziła z amerykańskich list bestsellerów. Nominacja do nagrody Pulitzera.Polskiemu wydaniu towarzyszy jedyny paradokumentalny film nakręcony na jej podstawie – „Wszystko za Everest” z udziałem Petera Hortona i Christophera McDonalda.

„Wszystko za Everest” to jeden z tych reportaży, od których nie sposób się oderwać i o których nie da się zapomnieć. Mistrzowska, niemal filozoficzna przypowieść dla wszystkich, nawet tych, których wspinaczka wysokogórska nie interesuje”.
ROBERT ZIĘBIŃSKI, NEWSWEEK

„Krakauer jest jednym z najlepszych pisarzy wśród alpinistów, a tragedia na Evereście w 1996 roku, której był świadkiem - jedną z najczarniejszych kart w historii himalaizmu. Z talentu pisarskiego i niezwykłego dramatyzmu wydarzeń powstała mieszanka iście wybuchowa. Lektura obowiązkowa nie tylko dla ludzi gór.”
PIOTR DROŻDŻ, GÓRY

„Jedna z najlepszych książek przygodowych wszechczasów”.
WALL STREET JOURNAL
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2020-04-20
HYDEPARK
 

Ulubione górskie lektury Adama Bieleckiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2020-03-18
HYDEPARK
 

Dariusz Jaroń - "Skoczkowie. Przerwany lot"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com