facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Wspinaczkowe Sprzątanie Jury – podsumowanie

W weekend 23-25 października wspólnie z Marcinem Kwaśniewskim, nie tylko wciąż mocnym wspinaczem (w tym sezonie nowe VI.5), ale także twórcą firmy Milo, a od roku gospodarzem Trafo Base Camp w Podlesicach zaproponowaliśmy spontaniczną akcję Wspinaczkowego Sprzątania Jury. Szybkie rozmowy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Zawierciańskiej i Browarem Na Jurze zaowocowały mecenatem akcji. Browar przekazał nam swoje smaczne wyroby, które mieliśmy przekazać tym, którzy przywiozą do Trafo Base Camp zebrane śmieci, a TMZZ zobowiązało się do wywózki worków spod TBC. Łącznie zebraliśmy kilkadziesiąt worków do utylizacji. Piwa nie zabrakło dla nikogo.

 

 

 

 

Rejon sprzątania objął nie tylko całe Podlesice, Rzędkowice i Morsko, ale także bardziej odległe skały jak Podzamcze, czy nawet Smoleń. Kilkanaście worków śmieci zebraliśmy np. w Karlinie, który jest stosunkowo nowym miejscem na wspinaczkowej mapie. Zdecydowana większość śmieci to nie produkcja wspinaczy, co dobrze świadczy o nas jako naturalnych gospodarzach rejonów. Tym niemniej warto i trzeba takie akcje kontynuować w przyszłości, a byłoby dobrą praktyką, by każdy wybierał się w skały z workiem na zebranie „prezentów”.

 


Prelekcja Kuby BielawskiegoSobotnim wieczorem 24 października zaprosiliśmy do Trafo Base Camp Kubę Bielawskiego i Piotra Korczaka do wygłoszenia prelekcji. Kuba miał niezwykle interesującą prezentację o tym, jak trenować, jak unikać kontuzji i jak wspinać się efektywnie i bezpiecznie dla zdrowie. Piotr przedstawił nie tylko swoją znakomitą i wciąż rozwijająca się prelekcję o Mallorym na Evereście w 1924 roku, ale także rozpoczął od sentymentalnego powrotu do historii wspinania w Polsce w latach 1970-1990!Prelekcja Piotra KorczakaByło naprawdę ciekawie, a każdy z licznie przybyłych na te prelekcje z pewnością to potwierdzi! W imieniu swoim i Marcina chciałbym serdecznie podziękować za liczne przybycie, za wszystkie worki ze śmieciami, a skały wynagrodzą Wam ładniejszym widokiem!

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-07-01
FOTO-VIDEO
 

Piotr Schab na Papichulo 9a+

Komentuj 0
Piotr Michalski
 
2016-06-21
GÓRY
 

Nowa droga na Osterwie

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
2016-06-10
FOTO-VIDEO
 

Free solo w Irlandii

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com