facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Wspinaczkowe sprzątanie Jury

Czyli zróbmy to nie tylko po sobie 23-24-25 października 2015.


Skały to największe wspinaczkowe dobro. Niestety po sezonie letnim zostało w nich sporo „pamiątek”, które tylko w niewielkim stopniu zostawili wspinacze. Ponadto dziwnym zbiegiem okoliczności okolice skał są często tradycyjnym miejscem „dzikich śmietników”. Posprzątajmy to! Nie tylko po sobie!

Każdego komu wspinaczkowa ojczyzna miła zapraszamy na pospolite ruszenie pod nazwą „Wspinaczkowe Sprzątanie Jury”: 23-25 października.


Bazą będzie Trafo Base Camp w Podlesicach, gdzie zwozimy worki ze śmieciami, za co Browar Na Jurze nagrodzi każdego według zasług. Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej obiecało zająć się wywózką śmieci.

W sobotę 24.10 wieczorem zapraszamy na prelekcję Piotra Korczaka o Mallorym na Evereście, a także Kuby Bielawskiego, który opowie o wspinaniu z fizjoterapeutycznego punktu widzenia.


W tym roku sprzątamy obszar samozwańczej Republiki Podlesickiej, czyli rejony w promieniu 25 km od „Podlesiowa”: Góra Zborów, Góra Kołoczek, Góra Apteka, Biblioteka, Apteka, Góra Pośrednia, Bogdanka, Góra Łysak – Jastrzębnik; Mirów; Łutowiec; Rzędkowice; Morsko; Piaseczno-Skarżyce; Suliszowice; Dolina Wiercicy; Trzebniów; Karlin; Podzamcze; Ryczów i Smoleń.


W przyszłym roku być może sprzątniemy całą Jurą, potem całą Polskę, Europę, a potem się zobaczy...

W międzyczasie oczekujcie szerszych informacji. Szukajcie ich w mediach – dołączcie do wydarzenia na facebooku, nawet jeśli nie jesteście pewni fizycznej obecności: https://www.facebook.com/events/1654429998153040/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentuj 0
Kinga
 
2024-01-04
GÓRY
 

Zimowe początki

Komentuj 0
Kinga
 
Kinga
 
2023-10-02
FOTO-VIDEO
 

ONSAJTEM #1 – Adam Ondra

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com