facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-06-03
 

Wojciech Jarzębowski - "Bronek. Opowieść o Bronisławie Czechu"

Bronisław Czech - mało kto dziś zna to nazwisko. A przecież jest to postać niezwykła. Skoczek narciarski, olimpijczyk, kurier tatrzański w czasie II wojny światowej, szlachetny człowiek, którego pasją były narty, a wielką miłością - rodzime Tatry.

Książka o jego pięknym, choć tak krótkim życiu, napisana przez Wojciecha Jarzębowskiego, ukazała się po raz pierwszy w 1957 roku. Teraz mamy zaszczyt oddać w Wasze ręce jej drugie, poprawione i uzupełnione,  wzbogacone licznymi fotografiami i ilustracjami, wydanie. Ta poruszająca opowieść o legendarnym Bronku osnuta jest na tle wydarzeń okresu międzywojennego, czasu gdy, po odzyskaniu niepodległości odradzał się polski sport, gdy kształtowały się najzacniejsze jego wartości i najszlachetniejsze postawy sportowców. Bronisław Czech był właśnie jednym z tych wybrańców, którzy zapoczątkowali historię polskich sportów zimowych. On, jako pierwszy Polak stawił czoła takim potęgom narciarskim jak Norwegowie, Finowie czy Szwajcarzy, a rywale widząc jego zaangażowanie i możliwości zawsze z szacunkiem mówili o jego osobie.  Trudno tak naprawdę odgadnąć, co było większą pasją Bronka sport czy góry. Na pewno czuł się najszczęśliwszy, gdy trenował na szlakach tatrzańskich „z wiatrem w zawody stając”.


Mamy nadzieję, że  docenicie „Bronka” i pozostawi ślad w Waszej pamięci.

Wydawnictwo Na szczyt


Ksiażkę możecie zamówić w naszej internetowej księgarnii KsiążkiGór.


 

PODZIĘKOWANIA

 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tej książki.

 

Przede wszystkim dziękujemy panu Hubertowi Jarzębowskiemu, który właśnie naszemu wydawnictwu powierzył opracowanie i ponowne wydanie książki jego ojca. Mamy nadzieję, że dobrze wywiązaliśmy się z tego zadania.

 

Dziękujemy również pani Halinie Serafin za udostępnienie nam zdjęć wykonanych przez jej ojca Romana Serafina – przyjaciela Bronisława Czecha. Te cenne materiały bardzo wzbogaciły naszą książkę.

 

Marzena Nerkowska – Wydawnictwo Na szczyt

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com