facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-12-13
 

Wizja lokalna w rezerwatach Północnej Jury

W ostatnich tygodniach, po długich negocjacjach, odbyły się wizje lokalne w celu wyznaczenia miejsc do legalnego uprawiania wspinaczki skalnej w rezerwatach Północnej Jury.
W ostatnich tygodniach, po długich negocjacjach, odbyły się wizje lokalne przedstawicieli: Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, Nadleśnictwa Złoty Potok i Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały", w celu wyznaczenia miejsc do legalnego uprawiania wspinaczki skalnej w rezerwatach Północnej Jury.

"Nasze Skały" reprezentowane były przez Miłosza Jodłowskiego, Włodka Porębskiego, Patryka Dudka i Krzysztofa Śliwę (KW Częstochowa).

Przypomnijmy, że podobna wizyta w rezerwacie Zborów pozwoliła na wydanie decyzji Dyrektora RDOŚ udostępniającej do wspinania skały rezerwatu.

W dniu 5 października 2010 r. obejrzeliśmy sektory wspinaczkowe rezerwatu „Sokole Góry”; dnia 10 grudnia 2010 r. rezerwaty Parkowe i Ostrężnik.

Wskazane przez nas skały nie budziły większych kontrowersji, tak więc jest nadzieja, że batalia m.in. o Diabelskie Mosty dobiega szczęśliwego końca i od wiosny można się będzie w wymienionych rezerwatach wspinać bez popełniania wykroczenia.

Z interesujących nas rezerwatów Północnej Jury pozostał jeszcze rezerwat "Zielona Góra". Wspólna wizja lokalna w nim, ze względu na brak opracowania projektu planu ochrony i innej niezbędnej dokumentacji przyrodniczej, przewidziana jest na rok 2011.

Włodek "Jacooś" Porębski
IŚW "Nasze Skały"


dyrektor@naszeskaly.pl

Źródło: naszeskaly.pl

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-04-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com