facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-12-13
 

Wizja lokalna w rezerwatach Północnej Jury

W ostatnich tygodniach, po długich negocjacjach, odbyły się wizje lokalne w celu wyznaczenia miejsc do legalnego uprawiania wspinaczki skalnej w rezerwatach Północnej Jury.
W ostatnich tygodniach, po długich negocjacjach, odbyły się wizje lokalne przedstawicieli: Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, Nadleśnictwa Złoty Potok i Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały", w celu wyznaczenia miejsc do legalnego uprawiania wspinaczki skalnej w rezerwatach Północnej Jury.

"Nasze Skały" reprezentowane były przez Miłosza Jodłowskiego, Włodka Porębskiego, Patryka Dudka i Krzysztofa Śliwę (KW Częstochowa).

Przypomnijmy, że podobna wizyta w rezerwacie Zborów pozwoliła na wydanie decyzji Dyrektora RDOŚ udostępniającej do wspinania skały rezerwatu.

W dniu 5 października 2010 r. obejrzeliśmy sektory wspinaczkowe rezerwatu „Sokole Góry”; dnia 10 grudnia 2010 r. rezerwaty Parkowe i Ostrężnik.

Wskazane przez nas skały nie budziły większych kontrowersji, tak więc jest nadzieja, że batalia m.in. o Diabelskie Mosty dobiega szczęśliwego końca i od wiosny można się będzie w wymienionych rezerwatach wspinać bez popełniania wykroczenia.

Z interesujących nas rezerwatów Północnej Jury pozostał jeszcze rezerwat "Zielona Góra". Wspólna wizja lokalna w nim, ze względu na brak opracowania projektu planu ochrony i innej niezbędnej dokumentacji przyrodniczej, przewidziana jest na rok 2011.

Włodek "Jacooś" Porębski
IŚW "Nasze Skały"


dyrektor@naszeskaly.pl

Źródło: naszeskaly.pl

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2018-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Integrowanie Przez Wspinanie już w najbliższy weekend

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2018-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pirmin Bertle poprowadził La Cène du (Roi) Lézard 9b

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2018-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Michaela Kiersch i ekstremalne drogi w Katalonii

Komentarze
0
 
Jacek Trzemżalski
 
2018-05-22
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Przełom Marcinka: Piętrowa Turnia i Ściana Bez Bloku - skałoplan

Komentarze
0
 
 
Darek Kaptur
 
2018-05-22
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Łutowiec - nowe drogi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com