facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-12-13
 

Wizja lokalna w rezerwatach Północnej Jury

W ostatnich tygodniach, po długich negocjacjach, odbyły się wizje lokalne w celu wyznaczenia miejsc do legalnego uprawiania wspinaczki skalnej w rezerwatach Północnej Jury.
W ostatnich tygodniach, po długich negocjacjach, odbyły się wizje lokalne przedstawicieli: Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, Nadleśnictwa Złoty Potok i Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały", w celu wyznaczenia miejsc do legalnego uprawiania wspinaczki skalnej w rezerwatach Północnej Jury.

"Nasze Skały" reprezentowane były przez Miłosza Jodłowskiego, Włodka Porębskiego, Patryka Dudka i Krzysztofa Śliwę (KW Częstochowa).

Przypomnijmy, że podobna wizyta w rezerwacie Zborów pozwoliła na wydanie decyzji Dyrektora RDOŚ udostępniającej do wspinania skały rezerwatu.

W dniu 5 października 2010 r. obejrzeliśmy sektory wspinaczkowe rezerwatu „Sokole Góry”; dnia 10 grudnia 2010 r. rezerwaty Parkowe i Ostrężnik.

Wskazane przez nas skały nie budziły większych kontrowersji, tak więc jest nadzieja, że batalia m.in. o Diabelskie Mosty dobiega szczęśliwego końca i od wiosny można się będzie w wymienionych rezerwatach wspinać bez popełniania wykroczenia.

Z interesujących nas rezerwatów Północnej Jury pozostał jeszcze rezerwat "Zielona Góra". Wspólna wizja lokalna w nim, ze względu na brak opracowania projektu planu ochrony i innej niezbędnej dokumentacji przyrodniczej, przewidziana jest na rok 2011.

Włodek "Jacooś" Porębski
IŚW "Nasze Skały"


dyrektor@naszeskaly.pl

Źródło: naszeskaly.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com