facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-10-08
 

Wirtualne Muzeum Jerzego Kukuczki

Fundacja Wielki Człowiek została założona w marcu 2013 roku przez rodzinę Jerzego Kukuczki.Jej celem sąszeroko rozumiane działania na rzecz kultury, sztuki, sportu i edukacji. Przede wszystkim jednak ideą przyświecającą działaniom fundacji jest popularyzacja i  ożywienie pamięci o postaci najwybitniejszego polskiego himalaisty XX wieku – Jerzego Kukuczki. Jedną z wiodących gałęzi tych działań jest trwający od wielu lat proces archiwizacji materiałów pozostawionych przez Jerzego Kukuczkę. Są to niezliczone zasoby nagrań strojów, sprzętów, nagrań audio i video, fotografii oraz różnego rodzaju zapisków, pamiętników, wycinków czy listów. Wirtualne Muzeum Jerzego Kukuczki będzie właśnie miejscem w którym zaprezentowane zostaną w sposób kompleksowy zdigitalizowane i opisane materiały.Wirtualne Muzeum Jerzego Kukuczki

Do 2014 roku proces ten przeprowadzany był w sposób amatorski przez rodzinę Kukuczki. Dzięki finansowemu wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego archiwizacja materiałów Jerzego Kukuczki miała szansę przeobrazić się w najwyższej jakości profesjonalne działania. Zwieńczeniem tego procesu będzie Wirtualne Muzeum Jerzego Kukuczki -w pełni interaktywna historia, łącząca w sobie różne media, od tekstu, przez obraz i dźwięk, po filmy i materiały 3d. Założeniem tego projektu jest to by  w jak najciekawszy sposób przedstawić tematykę gór, wypraw Himalajskich z lat 70i 80 tych oraz oczywiście historię Jerzego Kukuczki. Tak aby jednocześnie połączyć wartościowe i ciekawe materiały, nikogo nie zanudzać, i w pełni wykorzystać to internetowe medium łącząc różne materiały i reagując na czytelnika.

Dodatkowym działem będzie obszerne archiwum, które  pozwoli w dosyć, tradycyjny na pierwszy rzut oka, sposób  znaleźć więcej interesujących informacji (np. zdjęcia Jerzego z podejścia na Everest lub wszystkie dokumenty tekstowe związane z interesującą czytelnika wyprawą).

Korzystanie z zasobów muzeum, wirtualna wycieczka śladami Jerzego oraz wszelkie atrakcje będą oczywiście bezpłatne. Muzeum będzie otwarte o każdej porze, każdego dnia, dla każdego zwiedzającego. Zapraszamy!

 Otwarcie muzeum: 22.12.2014 r. 


 

Projekt archiwizacji i Wirtualnego Muzeum Jerzego Kukuczki dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Patronet nad Muzeum objął magazyn GÓRY

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
jakiś adres??
jakiś adres??

Łukasz Ziółkowski
 
Piotr Drożdż
 
2013-09-13
GÓRY
 

Tydzień z... MESSNEREM cz.5

Komentuj 0
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com