facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-11-09
 

W zimowym numerze GÓR: skiturowy trawers Tatr Wysokich

Kilkudniowe tury w wysokogórskim terenie, połączone z niespiesznym przemieszczaniem się od schroniska do schroniska, zazwyczaj kojarzą się z wyjazdem w Alpy. Jednak równie piękną przygodę można przeżyć w Tatrach! 

 fot. Krzysztof Dudek

 

Polskie Tatry są dość małe i możemy je przejść z północy na południe w ciągu jednego dnia. Kiedy jednak zmienimy perspektywę i obierzemy kierunek wschód – zachód, okaże się, że z łatwością zaszyjemy się w nich na kilka dni. W zimowym numerze GÓR znajdziecie relację ze skiturowego przejścia trawersu Tatr Wysokich. Przejścia wprawdzie jednodniowego, jednak tą samą trasę możemy pokonywać wolniej, z noclegami w mijanych schroniskach. Jednak bez względu na to, jaka opcję wybierzemy, czeka nas ponad 4000 metrów podejść, mniej więcej tyle samo zjazdów oraz stoki o nachyleniu do około 45°. Dlatego jeśli trafią się naprawdę złe warunki, zazwyczaj możliwe jest ominięcie trudnego odcinka, zjechanie doliną w stronę cywilizacji i podejście do kolejnego schroniska na naszej liście. Jeśli warunki są dobre, trawers Tatr Wysokich na nartach nie jest ekstremalną wycieczką, ale niezbędne jest doświadczenie skiturowe, aby pokonać go bezpiecznie.

 

Jakie jednak w rzeczywistości wyzwania czekają nas na trawersie Tatr Wysokich dowiecie z już niebawem z zimowego numeru magazynu GÓRY (258).

 

 fot. Krzysztof Dudek


***

 Magazyn GÓRY dostępny jest każdym z ponad 220 salonów prasowych sieci Empik w Polsce, ma też zagwarantowaną stałą obecność na półkach, co oznacza, że po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy jego stan jest uzupełniany. Zapewnia to możliwość zakupu magazynu GÓRY w dowolnym momencie jego dwumiesięcznego okresu sprzedaży. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i Kolporter.

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-26
Tylko w GÓRACH
 

Wschodząca Gwiazda

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-07
Tylko w GÓRACH
 

Nie wiem co zdarzy się jutro – Denis Urubko

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-05
Tylko w GÓRACH
 

10 Naj…

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-02
Tylko w GÓRACH
 

Nauka pokory – Jacek Czyż wspomina pamiętne rysy off-width

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-29
Tylko w GÓRACH
 

Kacper Tekieli (1984–2023) – In Memoriam

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com