facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

W tatrzańskim numerze GÓR: Wielkie Granie Tatr - Batyżowiecka Grań

W najnowszym, specjalnym bo w całości poświęconym Tatrom, numerze magazynu GÓRY znajdziecie kolejny świetny tekst Andrzeja Marcisza z cyklu WIELKIE GRANIE TATR.


„Od Wschodniej Batyżowieckiej Przełęczy zaczyna się odcinek GGTW o batyżowieckim nazewnictwie, od Batyżowieckiego Szczytu zaś nazywany Batyżowiecką Granią. Nazwa jest bardzo adekwatna, określa bowiem grań, która rozdziela Dolinę Batyżowiecką (pierwszy fragment to zachodnia grań Zadniego Gerlacha – omówiona w poprzednich odcinku cyklu), od górnego piętra Doliny Kaczej. Wiedzie przez Batyżowieckie Czuby, Zachodnią Batyżowiecką Przełęcz i masyw Batyżowieckiego Szczytu, Kaczą Przełęcz, Kacze Czuby, Kaczy Szczyt i Jurgowską Przełęcz aż po Zmarzły Szczyt.” - pisze Andrzej - „W drugiej części rozważań na temat idealnej linii przejścia Głównej Grani Tatr Wysokich zajmę się dokładniej kilkoma odcinkami Batyżowieckiej Grani oraz jej fragmentem, który przy Zmarzłym Szczycie zakręca na północny wschód aż po Wysoką, gdzie rozdziela Dolinę Złomisk i Rumanową od dolin Kaczej i Ciężkiej. Ten odcinek zakończę na Zachodnich Żelaznych Wrotach…”

 

Więcej znajdziecie w ciągle dostępnym w sieci Empik i w wersji cyfrowej Tatrzańskim numerze magazynu GÓRY!

 

Magazyn GÓRY dostępny jest każdym z ponad 220 salonów prasowych sieci Empik w Polsce, ma też zagwarantowaną stałą obecność na półkach, co oznacza, że po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy jego stan jest uzupełniany. Zapewnia to możliwość zakupu magazynu GÓRY w dowolnym momencie jego dwumiesięcznego okresu sprzedaży. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i Kolporter.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-04-24
Tylko w GÓRACH
 

Na nartach z Manaslu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-04-20
Tylko w GÓRACH
 

Peru - podróż po części sentymentalna

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-04-19
Tylko w GÓRACH
 

Jak powstała lista 14 ośmiotysięczników?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-04-12
Tylko w GÓRACH
 

Letnia migracja

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-04-06
Tylko w GÓRACH
 

Rodzinny trip w Hiszpanii

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com