facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

W tatrzańskim numerze GÓR: Wielkie Granie Tatr - Batyżowiecka Grań

W najnowszym, specjalnym bo w całości poświęconym Tatrom, numerze magazynu GÓRY znajdziecie kolejny świetny tekst Andrzeja Marcisza z cyklu WIELKIE GRANIE TATR.


„Od Wschodniej Batyżowieckiej Przełęczy zaczyna się odcinek GGTW o batyżowieckim nazewnictwie, od Batyżowieckiego Szczytu zaś nazywany Batyżowiecką Granią. Nazwa jest bardzo adekwatna, określa bowiem grań, która rozdziela Dolinę Batyżowiecką (pierwszy fragment to zachodnia grań Zadniego Gerlacha – omówiona w poprzednich odcinku cyklu), od górnego piętra Doliny Kaczej. Wiedzie przez Batyżowieckie Czuby, Zachodnią Batyżowiecką Przełęcz i masyw Batyżowieckiego Szczytu, Kaczą Przełęcz, Kacze Czuby, Kaczy Szczyt i Jurgowską Przełęcz aż po Zmarzły Szczyt.” - pisze Andrzej - „W drugiej części rozważań na temat idealnej linii przejścia Głównej Grani Tatr Wysokich zajmę się dokładniej kilkoma odcinkami Batyżowieckiej Grani oraz jej fragmentem, który przy Zmarzłym Szczycie zakręca na północny wschód aż po Wysoką, gdzie rozdziela Dolinę Złomisk i Rumanową od dolin Kaczej i Ciężkiej. Ten odcinek zakończę na Zachodnich Żelaznych Wrotach…”

 

Więcej znajdziecie w ciągle dostępnym w sieci Empik i w wersji cyfrowej Tatrzańskim numerze magazynu GÓRY!

 

Magazyn GÓRY dostępny jest każdym z ponad 220 salonów prasowych sieci Empik w Polsce, ma też zagwarantowaną stałą obecność na półkach, co oznacza, że po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy jego stan jest uzupełniany. Zapewnia to możliwość zakupu magazynu GÓRY w dowolnym momencie jego dwumiesięcznego okresu sprzedaży. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i Kolporter.

Mateusz Mazur
 
2018-11-13
Tylko w GÓRACH
 

Reinhold Messner i Krzysztof Wielicki - Wywiad na szczycie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-11-13
Tylko w GÓRACH
 

W najnowszych GÓRACH (264): Narciarskie eksploracje braci Pet'o

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Goryonline
 
2018-11-08
Tylko w GÓRACH
 

Nowa seria PRO TIPÓW od najlepszych wspinaczy na GÓRY TV!

Komentarze
0
 
Mateusz Mazur
 
2018-11-06
Tylko w GÓRACH
 

Skałowstręt - jak sobie z nim radzi Tommy Caldwell

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com