facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

W tatrzańskim numerze GÓR: Wielkie Granie Tatr - Batyżowiecka Grań

W najnowszym, specjalnym bo w całości poświęconym Tatrom, numerze magazynu GÓRY znajdziecie kolejny świetny tekst Andrzeja Marcisza z cyklu WIELKIE GRANIE TATR.


„Od Wschodniej Batyżowieckiej Przełęczy zaczyna się odcinek GGTW o batyżowieckim nazewnictwie, od Batyżowieckiego Szczytu zaś nazywany Batyżowiecką Granią. Nazwa jest bardzo adekwatna, określa bowiem grań, która rozdziela Dolinę Batyżowiecką (pierwszy fragment to zachodnia grań Zadniego Gerlacha – omówiona w poprzednich odcinku cyklu), od górnego piętra Doliny Kaczej. Wiedzie przez Batyżowieckie Czuby, Zachodnią Batyżowiecką Przełęcz i masyw Batyżowieckiego Szczytu, Kaczą Przełęcz, Kacze Czuby, Kaczy Szczyt i Jurgowską Przełęcz aż po Zmarzły Szczyt.” - pisze Andrzej - „W drugiej części rozważań na temat idealnej linii przejścia Głównej Grani Tatr Wysokich zajmę się dokładniej kilkoma odcinkami Batyżowieckiej Grani oraz jej fragmentem, który przy Zmarzłym Szczycie zakręca na północny wschód aż po Wysoką, gdzie rozdziela Dolinę Złomisk i Rumanową od dolin Kaczej i Ciężkiej. Ten odcinek zakończę na Zachodnich Żelaznych Wrotach…”

 

Więcej znajdziecie w ciągle dostępnym w sieci Empik i w wersji cyfrowej Tatrzańskim numerze magazynu GÓRY!

 

Magazyn GÓRY dostępny jest każdym z ponad 220 salonów prasowych sieci Empik w Polsce, ma też zagwarantowaną stałą obecność na półkach, co oznacza, że po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy jego stan jest uzupełniany. Zapewnia to możliwość zakupu magazynu GÓRY w dowolnym momencie jego dwumiesięcznego okresu sprzedaży. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i Kolporter.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2018-02-13
Tylko w GÓRACH
 

Moc na talerzu, odc.2 - Przed treningiem: Budyń jaglany

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-02-06
Tylko w GÓRACH
 

GÓRY (259): wspinaczkowe podsumowanie 2017 roku

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-02-06
Tylko w GÓRACH
 

Domowy izotonik - Moc na talerzu, odcinek pierwszy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-02-05
Tylko w GÓRACH
 

W czym na K2? Janusz Gołąb o wyposażeniu członka wyprawy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-01-31
Tylko w GÓRACH
 

Boliwia – kraina górami słynąca

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com