facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

W tatrzańskim numerze GÓR: namioty trekkingowe

Wybierając się choćby na dwudniową wędrówkę w pobliskie góry możemy przekonać się, że niełatwo połączyć wygodę przemieszczania się, optymalną wagę bagażu i funkcjonalność namiotu.

 

Jadąc na wakacje samochodem, nie musimy liczyć się z wagą i rozmiarem bagażu, wybieramy więc namiot solidny i maksymalnie wygodny – najlepiej taki, w którym można się wyprostować na stojąco, który ma oddzielne sypialnie i wspólną przestrzeń, pozwalającą w razie niepogody aranżować bujne życie towarzyskie. Równie oczywisty wybór – jednak w innym przedziale cenowym – czeka nas, gdy planujemy wyprawę wysokogórską. Tu wygoda spada na plan dalszy, za to główną rolę odgrywa waga noszonego ekwipunku, trwałość oraz specjalistyczne patenty, pozwalające przetrwać atak żywiołów.

 

 

A co zabrać na trekking? To także oczywiste… Choć nie do końca, jeśli się nad tym głębiej zastanowić. Jakie właściwości namiotów są niezbędne, a jakie mogą okazać się przydatne podczas górskich wędrówek z plecakiem? Na to pytanie staramy się odpowiedzieć w tatrzańskim numerze GÓR (256), prezentując 8 modeli popularnych marek, różniących się konstrukcją, ciężarem i oczywiście ceną: Fjällräven / Abisko Lite 2, Marabut / Baltoro Red Line, Quechua / Quickhiker Ultra Light, Regatta / Halin 2, Rockland / Hiker 2, Salewa / Sierra Leone II, Sea To Summit / Specialist Duo i The North Face / Heyerdahl Double Cab.

 

 

Magazyn GÓRY dostępny jest każdym z ponad 220 salonów prasowych sieci Empik w Polsce, ma też zagwarantowaną stałą obecność na półkach, co oznacza, że po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy jego stan jest uzupełniany. Zapewnia to możliwość zakupu magazynu GÓRY w dowolnym momencie jego dwumiesięcznego okresu sprzedaży. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i Kolporter.

 

 

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-26
Tylko w GÓRACH
 

Wschodząca Gwiazda

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-07
Tylko w GÓRACH
 

Nie wiem co zdarzy się jutro – Denis Urubko

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-05
Tylko w GÓRACH
 

10 Naj…

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-02
Tylko w GÓRACH
 

Nauka pokory – Jacek Czyż wspomina pamiętne rysy off-width

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-29
Tylko w GÓRACH
 

Kacper Tekieli (1984–2023) – In Memoriam

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com