facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

W najnowszym numerze GÓR (259): Terlecka i Oczko

Zima to nie tylko czas na skitury i wspinanie w lodzie – jeśli oczywiście gustujemy w takich rozrywkach – lecz również dobra pora, by wyleczyć kontuzje lub poważnie zająć się destylowaniem mocy, będącej fundamentem formy w skałach już od wiosny. Zanim jednak z entuzjazmem podejmiemy się nowych wyzwań, warto przeczytać w najnowszych GÓRACH, co na ten temat do powiedzenia ma Magda Terlecka i Maciek Oczko – znany i ceniony duet trenerów. Przygotujcie się na sporą dawkę ważnych informacji.

fot. Wojtek Kozakiewicz

 

„Istnieją zabawne zależności, które można wyobrazić sobie jako specjalną rubryczkę w przewodnikach, gdzie konkretna droga wiąże się z daną kontuzją ;). Na przykład: Nienasycenie – troczek a2 lewego środkowego palca, Przybycie Pawianów – przeciążenie prawego łokcia. Albo miejsca: z Nory najczęściej przychodzą pacjenci z bólem barków, z Fontainebleau ze skręceniami kostek, po zawodach bulderowych zgłaszają się przeważnie osoby z uszkodzeniem kolan, pleców i bicepsów ;).” – zauważa Magda Terlecka.

 

fot. Kadr z filmu Mama; fot. Wojtek Kozakiewicz  

 

Z kolei Maciek Oczko stwierdza, że… „Nie wiem, z czego to wynika, ale większość młodych wspinaczy panicznie się mnie boi na początku ;). Ida Kupś przez kilka miesięcy zbierała się w sobie, by zapytać, czy zechcę ją trenować i w końcu wysłała Daszkę Brylovą i Piotrka Schaba na przeszpiegi. Myślę jednak, że trochę zyskuję po bliższym poznaniu...”.

 

Świetnie się składa, bo okazję do bliższego poznania, zarówno Maćka jak i Magdy, zapewnia najnowszy numer GÓR. Rezerwując sobie jeden długi, zimowy wieczór (a najlepiej dwa), będziecie mogli przekonać się, ile zyska Maciek… Przekonacie się też, jak powinno wyglądać rozsądne, planowe podejście do kwestii fizjoterapii i treningu wspinaczkowego oraz jak robią to czołowi zawodnicy.

 

Magda Terlecka; fot. Maciej Gajewski

 

Magazyn GÓRY dostępny jest każdym z ponad 220 salonów prasowych sieci Empik w Polsce, ma też zagwarantowaną stałą obecność na półkach, co oznacza, że po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy jego stan jest uzupełniany. Zapewnia to możliwość zakupu magazynu GÓRY w dowolnym momencie jego dwumiesięcznego okresu sprzedaży. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i Kolporter.

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
tymek
zbiornik:);)

Goryonline
 
2023-01-23
Tylko w GÓRACH
 

Ola Mirosław - droga do rekordu

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-20
Tylko w GÓRACH
 

Górski lekarz

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-18
Tylko w GÓRACH
 

No car challenge

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-16
Tylko w GÓRACH
 

Majesty – narty znad Bałtyku

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-13
Tylko w GÓRACH
 

Schronisko PTT w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com