facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

W najnowszym numerze GÓR (255) – Spodnie wspinaczkowe

Spodnie wspinaczkowe? To chyba jasne, że muszą być techniczne, funkcjonalne… Okazuje się, że niekoniecznie. Nie to jest najważniejsze w portkach do wspinania. I nie myślcie, że jest to nasza, kontestująca rzeczywistość opinia – o zdanie zapytaliśmy wiodących w naszym środowisku trendsetterów. Oto co mieli do powiedzenia.

 

Najważniejszy jest dobry lans, zapewniany przede wszystkim przez odpowiedni kolor, najlepiej kontrastujący ze skałą, zwłaszcza pomarańczową. Nogawki muszą spektakularnie łopotać na wietrze w nadmorskich rejonach, a klin w kroku powinien ułatwiać efektowne wypuszczanie nóg w powietrze podczas wspinania w dużym przewieszeniu. Zbyt krótkie spodenki nie są trendy nie tylko ze względów praktycznych, o czym poniżej, ale przede wszystkim zapewniają zbyt mały współczynnik lansu, zwłaszcza jeśli jesteśmy fotografowani z daleka, czyli z przyczajki ;). Ważne jest również to, czy w spodniach odpowiednio prezentujemy się po wspinaniu. I nie chodzi o degustację taniego wina pod skałą, a raczej o bywanie w kawiarniach i pubach przy modnej promenadzie wakacyjnej miejscówki.

 

To tyle niebanalnych spostrzeżeń na temat prostego, wydawać by się mogło elementu naszej garderoby. Więcej znajdziecie w najnowszym numerze GÓR.

 

Kilka produktów, które naszym zdaniem wyróżniają się odpowiednio zestrojonym poziomem lansu i funkcjonalności,  otrzymały naszą rekomendację. Nie oznacza to, że są obiektywnie lepsze od pozostałych – po prostu nieco bardziej nam się podobają, ale pamiętajcie, że to subiektywna opinia.

Jedne z rekomendowanych spodni to model Poema Roca marki ProRock – może trochę zapomniany, ale nadal kultowy.

 

PROROCK / POEMA ROCA

Dobrze znany wśród koneserów model, w najnowszej wersji oferuje odświeżony wygląd i sprawdzoną wygodę. Spodnie te są efektownie skrojone z cienkiego, oddychającego jeansu – materiał jest miękki, a jednocześnie wyjątkowo trwały i elastyczny, co zawdzięcza 5% domieszce lycry. Modny wygląd uzupełniają niezbędne podczas wspinaczki rozwiązania, jak profilowane kolana, klin w kroku, zintegrowany pasek, pętelka na woreczek z magnezją i ściągacze na dole nogawek. Z przydatnych patentów zwraca też uwagę zapięcie w pasie, które wykorzystuje podwójnie zakładany rzep, a nie tradycyjnie w tym miejscu stosowany metalowy zatrzask lub guzik – jak się domyślacie, rozwiązanie to nie koliduje z uprzężą wspinaczkową. Fajny krój sprawia, że model Poema Rocka z przyjemnością nosić można w mieście lub na kempingu właściwie przez cały rok, bo cienka tkanina, po podwinięciu nogawek, dobrze sprawdza się w cieplejsze dni.

Materiał: 95% bawełna, 5% lycra • Kieszenie: 6 • Cena: 260 zł

 

Zestawienie 13 modeli spodni wspinaczkowych znajdziecie w najnowszych GÓRACH (255)

 

Kobiecy numer magazynu GÓRY

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-12-06
Tylko w GÓRACH
 

Trawers Grenlandii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-05
Tylko w GÓRACH
 

Łukasz Dudek - solo na Jurze

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-01
Tylko w GÓRACH
 

Życie bez pasji to usychanie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-29
Tylko w GÓRACH
 

Film „Broad Peak” okiem Krzysztofa Wielickiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-28
Tylko w GÓRACH
 

Zimowy Broad Peak – historia niedopowiedzenia

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com