facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

W najnowszych GÓRACH (263): Andrzej Bargiel - "Miałem całą ścianę tylko dla siebie"

"Przy wejściu na szczyt pogoda była super, później się popsuła i do obozu IV zjeżdżałem w średnich warunkach. Na wierzchołku już miałem zapiąć narty, ale zrobiło się zamieszanie, bo musiałem jeszcze spakować drona – nie miał baterii, żeby wrócić, a zostawiając go na szczycie, stracilibyśmy ujęcia. To niesamowite, ale w żadnym momencie nie czułem, że: „Kurczę, jestem na K2!”, nie byłem jakoś wyjątkowo szczęśliwy, miałem tylko totalny fokus, bo wiedziałem, że najtrudniejsze przede mną. Pobyt na szczycie trwał maksymalnie 15 minut. Skupiłem się na zjeździe i ruszyłem w dół." -  o problemach, zamieszaniu, zagrożeniach i motywacji, ale też o wielkiej radości z pierwszego zjazdu na nartach z K2 opowiada nam na łamach nowego numeru GÓR Andrzej Bargiel

Wspaniale jest spojrzeć na K2 z tej perspektywy... Zwłaszcza po skończonym zjeździe ;-) Fot. Marek Ogień


ZJAZD

"To jest 3600 metrów przewyższenia, więc trzeba wiedzieć, co się robi. Trawers nad Szyjką Butelki pod szczytowym serakiem okazał się świetny, to w zasadzie ścieżka pod pionowym, a nawet trochę przewieszonym lodem. Było spoko, dało się tam bezpiecznie zjechać. A samą Butelkę objechałem z lewej strony. Leżało mnóstwo śniegu i teren okazał się naprawdę OK. Myślałem, że u góry będzie trudniej, a szczerze mówiąc najbardziej niebezpieczny był odcinek między obozem III a Drogą Kukuczki i Piotrowskiego – wariant Messnera. Gdy wcześniej z Januszem siedzieliśmy w obozie II, zeszła tam lawina i przeleciała na drugą stronę doliny. Przestraszyliśmy się tak, że zaniemówiłem. Marek Ogień nawigował mnie przez dużą lunetę. To okazało się kluczowe, tak samo jak dron(...)."

 

„To, co robię, ma sprawiać mi przyjemność i radość” Fot. Marek Ogień


Pełny wywiad z Andrzejem, w którym Zakopiańczyk przybliża niuanse związane ze swoim historycznym wyczynem, opowiada o problemach, wykorzystanym sprzęcie i swoich planach na przyszłość, znajdziecie w najnowszym, 263 numerze GÓR, który jest już dostępny w wersji online, a w tym tygodniu trafi na sklepowe półki w całej Polsce - szukajcie w kioskach i salonikach prasowych. ;-) W materiale nie zabrakło także kilku nigdzie dotąd nie publikowanych smaczków z wyprawy. ;-) A Andrzeja Bargiela zobaczyć będziecie mogli na żywo już niebawem w Lądku-Zdroju podczas Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady. Nie mogło go tam zabraknąć - Was także nie powinno! ;-) Do zobaczenia i miłej lektury!


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
Tylko w GÓRACH
 

Krzychu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-20
Tylko w GÓRACH
 

Album z Krzykaczem

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-16
Tylko w GÓRACH
 

Pierwsze wrażenie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-10
Tylko w GÓRACH
 

Wspinanie w Dolinie Yen Thinh – Wietnam

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
Tylko w GÓRACH
 

Baruntse – bogini zakrywa oblicze

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com