facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

W najnowszych GÓRACH (261): Polskie marki – drugie życie butów wspinaczkowych (Friction)

Zmorą wszystkich aktywnie trenujących wspinaczy jest bez wątpienia ścierająca się wprost proporcjonalnie do częstotliwości użytkowania guma w butach wspinaczkowych. Kupowanie nowej pary co pół roku lub częściej byłoby sporym wydatkiem w budżecie niejednego łojanta:-) Z drugiej strony żaden szanujący się wspinacz, zwłaszcza jeśli marzą mu się kolejne życiówki nie pozwoli sobie na utratę precyzji, powodowaną uszczerbkami na obuwiu. Tutaj z pomocą przychodzi popularna usługa „podklejenia” butów. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych i zarazem najpopularniejszych na naszym rodzimym rynku firm, trudniących się tą sztuką jest Friction. O początkach działania, specyfice pracy i arkanach reperowania butów z Dankiem Grodeckim rozmawia Andrzej Mirek:


„Wiele firm z tak zwanego środowiska rozpoczynało działalność od świadczenia usług bliższym i dalszym znajomym, rozrastając się z upływem czasu. Przeszliśmy podobną drogę, jednak etap „garażowy” był bardzo krótki. Wykonaliśmy kilka krótkich serii napraw testowych, na potrzeby własne i grupy znajomych i czekaliśmy na uwagi. Sygnały, że nasza praca dobrze rokuje, pojawiły się dość szybko od kilku mocnych wspinaczy. Opinie były na tyle motywujące, że zdecydowaliśmy się wyjść z ofertą poza wąski krąg. Okres startu i rozwoju firmy wspominam jako jeden z moich ciekawszych onsajtów:-)”

 

Jeśli jesteście ciekawi jakie buty najczęściej trafiają na warsztat we Friction, a jakie wręcz uchodzą za relikty przeszłości, a pomimo to są ciągle w aktywnym użyciu, koniecznie sięgnijcie po nowy numer GÓR:-)


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-03-20
Tylko w GÓRACH
 

55 rocznica tragedii w Białym Jarze

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-09
Tylko w GÓRACH
 

Riglos - królestwo pustki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-06
Tylko w GÓRACH
 

Atlas Wysoki - możliwości dla każdego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-02
Tylko w GÓRACH
 

Dream-Duo w Patagonii!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-01
Tylko w GÓRACH
 

Södra Kungsleden - na pożegnanie zimy

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com