facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

W najnowszych GÓRACH (260): biegowy klasyk

Przez Czerwone Wierchy na Kasprowy Wierch – ta trasa to prawdziwy biegowy klasyk. Propozycja dotyczy jednak bardziej doświadczonych zawodników, ponieważ podejście na Ciemniak, o przewyższeniu 1150 metrów na odcinku 5 kilometrów, jest wymagające. Na Kasprowy Wierch biegniemy cały czas granią na wysokości około 2000 metrów, pokonując po drodze kilka szczytów, jest to zatem świetny i trudny trening aklimatyzacyjny.

Fot. Łukasz Smogorowski

 

Zimą musimy się liczyć z oblodzeniem – prawie zawsze występującym na końcowym podejściu na Ciemniak – więc koniecznie zabieramy raczki. W zimowych warunkach przejście Goryczkowych Czub może być trudne bez czekana i raków, co powinno nas skłonić do skrócenia trasy. Musimy pamiętać, że jest to wycieczka granią i w razie załamania pogody, pogorszenia widoczności czy porywistego wiatru lepiej się wycofać. Na szczęście z prawie każdego szczytu da się zbiec szlakiem do doliny – warianty te opisuję poniżej. Mimo że w zimie trasa przez Czerwone Wierchy jest bardziej niebezpieczna niż w pozostałe pory roku, pokryte śniegiem Tatry są po prostu bajecznie. Trzeba tylko trafić na bezwietrzną pogodę i dobre warunki śniegowe.

 

Trasa: Kościelisko – Dolina Małej Łąki – Przysłop Miętusi – Dolina Kościeliska – Ciemniak – Krzesanica – Małołączniak – Kopa Kondracka – Goryczkowe Czuby – Kasprowy Wierch – Schronisko Murowaniec – Kuźnice – Zakopane

Długość: 25 km

Przewyższenie: +2030 m / –2030 m

 

 

Szczegółowy opis wycieczki biegowej na jednej z popularniejszych tatrzańskich tras znajdziecie w najnowszym numerze GÓR (260).

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-06-21
BIEGI GÓRSKIE
 

11. Ultramaraton Babia Góra przeszedł do historii!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com