facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

W najbliższym wydaniu GÓR (251): 10 NAJLEPSZYCH REJONÓW WSPINACZKOWYCH NA JESIEŃ

Każdy nasz numer jest wyjątkowy. Tak jak wyjątkowa jest jesień. Gdzie jechać by nacieszyć nasze oczy i palce podpowiada Mateusz Haładaj. Pełny artykuł znajdziecie w 251 numerze magazynu GÓRY już wkrótce. Zapraszamy!


MONTGRONY / HISZPANIA

Położone na uboczu niewielkie skupisko skał pokrytych kaloryferami jest najciekawszym miejscem do wspinania w prowincji Ripoll, na północ od Barcelony. Cisza, spokój i piękne widoki powodują, że chce się do tego miejsca wracać regularnie.

 

CHARAKTER WSPINANIA

W całym rejonie, podzielonym na kilka sektorów, ubezpieczono prawie 300 dróg. Oprócz łatwego wspinania w połogich i pionowych szarych płytach znaleźć tu można doskonałe przewieszenia z pięknymi tufami – ten typ na szczęście dominuje. W konsekwencji również wybór trudniejszych dróg jest większy. Dobrze jest poruszać się swobodnie po trudnościach 7a, choć pobliski sektor Gombren uzupełnia ofertę o duży wybór szóstek. Niektóre linie w głównym sektorze La Vena przypominają charakterem najwyższej klasy wspinanie w Terradets lub Rodellar – tego po prostu nie można przegapić.

 

POLECANE SEKTORY

Podjeżdżając serpentynami pod Santuari de Montgrony, z daleka widzimy wybitny mur skalny. Po lewej, tuż nad drogą wywieszają się sektory Bac de Sant Ou i Cinglera del pla de la freixa, które nie są najlepszą wizytówką rejonu, ale mogą być dobrym uzupełnieniem pozostałych propozycji. Ten drugi sektor, dostępny wprost z parkingu, oferuje kilka siłowych perełek w starym stylu, których wyceny dalekie są od komercyjnych: 

El Muscle Tambe Pesa 7b, Gaia 7c+, El Pallasso 7a. Zaledwie dwie minuty dalej znajduje się niewielki sektor Parking z najpopularniejszym klasykiem rejonu Patir Pel Pati 7a+. 35-metrowe, piękne wspinanie po krawądkach, z zaskakującym finałem usatysfakcjonuje nawet największych wyjadaczy. 

 

 

Przypominamy !!! Magazyn GÓRY zawsze znajdziecie w każdym z 228 salonów prasowych sieci Empik w całej Polsce oraz najlepszych salonach prasowych Inmedio, Ruch, Relay, Kolporter. Zgodnie z prośbami i oczekiwaniami naszych czytelników GÓRY dostępne są również w księgarni internetowej e-prasy publio.pl.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
redakcja
@Marcin: Już się drukują:-) Także w wersji cyfrowej już za chwilkę, a w empikach w przyszłym tygodniu.
Marcin
A kiedy będą nowe GÓRY dostępne?

Goryonline
 
2020-10-15
Tylko w GÓRACH
 

W najnowszych GÓRACH (275): „Adamello w trzech aktach”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2020-10-07
Tylko w GÓRACH
 

W najnowszych GÓRACH (275): „Ararat – vademecum zdobywcy”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-09-28
Tylko w GÓRACH
 

W najnowszych GÓRACH (275): „Baru – czworonożna himalaistka”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-09-25
Tylko w GÓRACH
 

Zapraszamy na film „Zakopiańczycy”!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com