facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-04-06
 

Tullus Hoody / Marmot

Tullus Hoody to jedna z najczęściej wybieranych lekkich kurtek puchowych w ofercie Marmota. Popularność tego modelu przestaje być zagadką już po pierwszym założeniu. Dobrze dopasowana do ciała kurtka skutecznie chroni przed niskimi temperaturami, nawet tymi oscylującymi wokół 0°C. Za znakomite właściwości izolacyjne odpowiada najwyższej jakości puch (600 cuin Fill Power Down), a przed nasiąkaniem wilgocią zabezpiecza go impregnacja Down Defender, dzięki czemu wypełnienie bardzo długo pozostaje suche.

 

Będąc w ruchu, trudno w kurtce zmarznąć, co jest realizacją wizji projektantów, którzy dedykują tę niepozorną puchówkę wszelkim aktywnościom w chłodne dni. W ich założenie wpisuje się krój gwarantujący wygodę i swobodę ruchu oraz system wąskich komór, w których rozmieszczony jest puch, co zapobiega jego przemieszczaniu i utrudnia wydostawanie się go na zewnątrz. Problem wychodzących piórek rozwiązano w Tullusie również poprzez zastosowanie tkaniny poliester ripstop jako materiału zewnętrznego. Dodatkowo zaimpregnowano ją z użyciem DWR – Durable Water Repellency, dzięki czemu kurtka bez problemu zachowuje właściwości nawet podczas dłużej trwającej mżawki. Bardziej niesprzyjające warunki atmosferyczne wymagają zarzucenia na wierzch kurtki membranowej, co sprowadzi wprawdzie Tullusa do roli przedostatniej warstwy, ale jednocześnie uczyni z niego prawdziwego potwora grzewczego.

 

 

Marmot Tullus Hoody wyposażono w łatwo dostępne, obszerne kieszenie boczne oraz jedną wewnętrzną. Główny zamek jest wzbogacony listwą przeciwwiatrową, od nieprzyjemnych podmuchów ochroni też wysoki kołnierz zintegrowany z kapturem, na tyle elastyczny, że obejmie nie tylko grubą czapkę, ale w razie potrzeby również kask. Zimno nie ma dostępu do środka ani od strony rękawów, ani od dołu, ponieważ krawędzie zabezpieczono elastycznym wykończeniem. Bogata kolorystyka zachwyci zarówno fanów rzucających się w oczy, agresywnych barw, jak i wielbicieli bardziej stonowanych odcieni. Lekką, elegancką, a jednocześnie wygodną puchówkę Marmota wyposażono także we właściwą dla tej kategorii produktów funkcję przydawania splendoru, z której, chcąc nie chcąc, skorzysta każdy użytkownik.

 

Waga: 484 g • Materiał zewnętrzny: 100% poliester ripstop • Impregnacja: DWR • Ocieplenie: 100% puch – 600 fill power down • Puch pokryty powłoką Down Defender • Cena: ok. 665 zł

 

Testował /Mateusz Mazur

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com