facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

"TradTrip" Marcina "Flowera" Poznańskiego

Dwa tygodnie temu rozpoczął się "TradTrip", którego pomysłodawcą jest Marcin "Flower" Poznański.
Główną ideą "TradTripu" jest odwiedzenie wszystkich terenów wspinaczkowych w Polsce i poprowadzenie w nich najtrudniejszych dróg spod znaku TRAD - tych istniejących lub wytyczenie nowych linii. Drogi będą wyceniane w pierwszym członie skali E połączonej ze skalą Kurtyki. A cała historia podróży zamknie się w kilkunastu epizodach, które szczegółowo będą przedstawione na blogu www.tradtrip.blogspot.com oraz już wkrótce w dziale blogowym serwisu GORYonline.

W pierwszym "Epizodzie" Flower wraz z Darkiem Melonem Melaniukiem wspinali się w Nowym Kamieniołomie w Suchej Górze, gdzie wytyczyli linię o trudnościach E3 VI 1 i nazwie a.w.n. Drugi Epizod to odwiedziny w Podkrakowskich Dolinkach, a dokładnie w Dolinie Kobylańskiej, gdzie została poprowadzona Rysa Rysia Wprost (wyceniona na E5 VI 3).


Prostowanie Rysy Rysia E5 VI3. Fot. Piotr Drożdż / Magazyn GÓRY

Pod lupę trafia również Dolina Kluczwody, gdzie został poprowadzony Filarek Opozdy na Rogatej Turni, wyceniony na E4 VI 1+ oraz na Szerokiej Turni Ajport E6 VI 3+/4.

Epizod 3 to już Jura północna, gdzie zostaje załojona rysa o nazwie Bella Pupa, znajdująca się na Białym Kamieniu w Karlinie. W 2008 roku została poprowadzona przez Piotrka Poloczka i Rafała Pietrasika oraz wyceniona na VI 4+ (propozycja uczestników "TradTripu" to E7 VI 5).


Bella Pupa


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Bartek Pasiowiec
 
Weronika Biernacka
 
2020-12-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

‘Madame Ching’ 9b - tyrolska nowość Angeli Eiter

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-11-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Szymon Krupiński powtarza "Ułan Bator" 8B w Batorówku

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2020-11-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Trzecie kobiece 9b - Julia Chanourdie prowadzi "Eagle-4"!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com