facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-05-25
 

Test przyrządu Matik

Firma CAMP wypuściła gro nowych produktów na rok 2015, jednym z nich jest rewelacyjny przyrząd asekuracyjny Matik.  

Matik został zaprojektowany na potrzeby wspinaczki sportowej, przeznaczonej dla lin pojedynczych do średnicy 10,2 mm. Producenci zaznaczyli, iż optymalna średnica liny, przy której przyrząd będzie pracował idealnie, to 8,6 mm a 9,6 mm.


Praca na Matiku jest bardzo intuicyjna, poradzą sobie z nim nawet najmłodsi wspinacze. Linę mocujemy poprzez zgięcie jej w pętelkę, wsuwamy od góry i przekładamy przez blokadę. Wpinamy karabinek do przyrządu i uprzęży i już jesteśmy gotowi do asekuracji. 


Przyrząd dzięki innowacyjnej konstrukcji, fantastycznie pracuje przy podawaniu liny prowadzącemu i jej wybieraniu jest intuicyjne i bezproblemowe. Blokowanie liny w razie odpadnięcia prowadzącego łatwe z możliwością zdynamizowania asekuracji, szczególnie na cieńszej linie. 


Opuszczanie partnera i zjazd dzięki nowemu rozwiązaniu dźwigni odblokowującej nie wymaga użycia siły i pozwala na płynną regulację hamowania. Przy zbyt mocnym nacisku "wajchy" i za szybkim opuszczaniu lub zjeździe MATIK blokuje linę, jest to świetne i dające bezpieczeństwo rozwiązanie.


Asekuracja liną o średnicy 10.2 wymaga wprawy i nie jest komfortowa, ale MATIK został zaprojektowany z myślą o wspinaczach sportowych, którzy używają coraz cieńszych lin i tu spisuje się doskonale. 


Podsumowując, nowy wyrób CAMP-a to świetny przyrząd do asekuracji prowadzącego na drogach sportowych, na "wędkę" i zjazdu na linach pojedynczych, zwłaszcza tych cieńszych.


materiały prasowe Namaste w oparciu o test użytkownikaGoryonline
 
2019-01-04
SPRZĘT
 

Kurtka Knifre Edge / Marmot

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-12-28
SPRZĘT
 

Spodnie SH500 X-Warm Stretch / Quechua

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-12-11
SPRZĘT
 

Buty turystyczne MH500 MID WTP / Quechua

Komentarze
0
 
Mateusz Mazur
 
2018-11-30
SPRZĘT
 

Buty Momentum / Black Diamond

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com