facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-10-06
 

Test butów KEEN MEN FELDBERG WP

Trekkingi firmy Keen testowałem chyba w każdych możliwych warunkach: bagno, deszcz, mokra trawa, kamienie, piasek, skały wulkaniczne, asfalt, mokre korzenie, woda i muszę powiedzieć, że nie mam do czego się przyczepić. Buty, krótko mówiąc, sprawdziły się. 

Wielkimi krokami zbliżał się mój wyjazd na 14-dniowy trekking po wulkanicznej wyspie koło Madagaskaru i jak to często bywa, pojawił się „mały” problem. Otóż moje wygodne, stare buty rozpadły się i na szybko musiałem zaopatrzyć się w nowe, nie mając nawet możliwości ich uprzedniego rozchodzenia.


Poszedłem do sklepu i tam, w oko wpadły mi trekkingi Keen Men Feldberg WP. Podobały mi się wizualnie. Wyglądały na komfortowe i porządne, jednak kiedy spostrzegłem, że nie posiadają one ani Vibramu ani Gore-Texu, to się zawahałem. Nigdy nie miałem butów, które nie bazowałyby na tych dwóch technologiach, które wydawały mi się najlepsze. Jednak niewysoka cena, w porównaniu z niektórymi markami, oraz wygląd bez zarzutu, zachęciły mnie do zaryzykowania.

 

Buty trekkingowe Keen Men Feldberg WP test


Trekkingi firmy Keen testowałem chyba w każdych możliwych warunkach: bagno, deszcz, mokra trawa, kamienie, piasek, skały wulkaniczne, asfalt, mokre korzenie, woda i muszę powiedzieć, że nie mam do czego się przyczepić. Buty, krótko mówiąc, sprawdziły się.


Trekkingi Keen Men Feldberg WPPrzede wszystkim, trekkingi te są bardzo wygodne. Cholewka wykonana ze skóry nabukowej, jest miękka i nie obciera. Wnętrze obuwia, jest gładkie, a wkładka anatomiczna dopasowuje się do stopy, przez co zwiększa się komfort chodzenia. Można ją również wyciągać.


Technologia KEEN.DRY okazuje się spisywać na szóstkę. Obuwie nie przemokły, a stopa oddychała. Nawet po wielogodzinnym trekkingu, but w środku był suchy.


Jeśli chodzi o podeszwę, to niepotrzebnie się obawiałem, ponieważ trekkingi okazały się mieć dobrą przyczepność nawet na mokrych skałach. Podeszwa jest przedłużona na boki obuwia oraz podwyższona dodatkowo z przodu i tyłu przez co trekkingi zyskują dodatkową ochronę przed zniszczeniem, a także zmniejsza się przez to ryzyko przemoczenia skóry.


Wiązanie jest wygodne i ewentualna wymiana sznurówek łatwa, dzięki metalowym oczkom.


Buty trekkingowe Keen Feldberg wp męskieSzukając usilnie jakiegoś minusa, znalazłem jeden: sznurówki się rozwiązywały, ale znalazłem na to patent. Sznurowałem podwójnie :-)


Podsumowując, buty Keen Feldberg Wp nadają się zarówno na górskie wycieczki jak i miejskie przechadzki i można się w nie zaopatrzyć nawet dzień przed wyjazdem.

 

• Przeznaczenie: górskie i miejskie wędrówki • Cena: 699,95 zł

Technologia: KEEN.DRY

Wkładka: wyciągana, anatomiczna wkładka na piance EVA o podwójnej gęstości

Produkcja: Unia Europejska • Waga: 1,4kg (rozmiar 43) • Podeszwa: podwójna warstwa gumy

Część środkowa: technologia „direct inject”

 

Test butów trekkingowych Keen Men Feldberg wp

 

prenumerata Górski Magazyn Sportowy

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com