facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Test adidas Terrex Solo

Przez ostatnie kilka tygodni miałam okazję testować buty adidas terrex SOLO. Podejściówki z najnowszej kolekcji adidas łączą w sobie zalety butów wspinaczkowych z wygodą klasycznych butów trekkingowych. 
Podeszwa wykonana ze znanej, fanom wspinaczki, gumy Stealth jest połączeniem gładkiego, umożliwiającego wspinaczkę czubka i dyskretnego, typowo  podejściowego bieżnika. Już po pierwszej przymiarce czuć, że but dopasowuje się do nogi ze wszystkich stron, trzymając całą stopę stabilnie. Po kilku krokach odnosi się wrażenie, że pozornie sztywna podeszwa przykleja się do podłoża, jednakże nie należy oceniać książki po okładce, dlatego też buty postanowiłam poddać solidniejszej próbie.  Jako wspinacz, najpierw przetestowałam funkcję wspinaczkową. Wizja braku potrzeby przebierania obuwia na rozgrzewkowe drogi była ogromnie kusząca. W tym starciu buty sprawdziły się na 150%. Pierwsza, bezproblemowo poprowadzona w nich droga, o może mało imponujących trudnościach VI, była dowodem na to że buty są naprawdę świetnie przemyślane i zachęciła do dalszych prób. Kolejny wypad w skały, tym razem na buldery i kolejne zaskoczenie. Mocno przewieszone wyjście z daszku za 7A również nie sprawiło trudności. Wnioski nasuwają się same - buty idealnie nadają się do przemieszczania w pionie.
 

A jak w poziomie? Równie świetnie, buty na liczniku mają już ponad 200 km i na wygodę naprawdę nie można narzekać. Pozornie płaska, niska podeszwa została  wyposażona w panel adiPRENE®, który pozwala na bardzo dobrą amortyzację jednocześnie zapewniając mocne wyczucie podłoża. Połączenie efektywnego bieżnika z gumą o wspinaczkowych właściwościach powoduje że nigdy się nie ślizgają, nawet na mokrych powierzchniach. But jest lekki i wygodny, zalany ze wszystkich stron, gumą, czubek chroni palce przed gwałtownym zderzeniem z przeszkodą. Piankowy język zapewnia stabilne oraz  solidne dopasowanie buta i wyjątkowo wygodne sznurowanie.! 

 

Nowością jak na tego typu buty jest również przedłużona z tyłu podeszwa w technologii Traxion. Producent zapewnia, że jest pomocna podczas zejść, ponieważ stabilizuje stopę.  Zauważyłam, że idealnie sprawdza się również podczas  ściągania butów, bez potrzeby rozsznurowania. Niby mała rzecz a cieszy ☺.


 

 

Aby ocenić adidas terrex solo w jak najbardziej obiektywny sposób przetestowałam je we wszystkich możliwych warunkach, również w deszczu. I tutaj pojawił się jedyny zauważony mankament, buty dość szybko przemokły. Na szczęście równie szybko wyschły, ale podczas solidnej zlewy lepiej wybrać się w nich na jakieś mocno przewieszone drogi :-)!

Podsumowując, w butach można wygodnie pokonywać zarówno długie, wymagające, górskie podejścia jak i sportowe drogi, czy buldery. Produkt adidas ma świetny, nowoczesny wygląd, dzięki czemu równie dobrze będzie pasował zarówno do spodni wspinaczkowych, jak  i jeansów. A jeśli podczas spaceru po mieście najdzie nas ochota zaimponowania swoimi wspinaczkowymi umiejętnościami nie polegniemy z powodu za dużych trampek :-)! !


Buty dla was testowała Natalia Terlecka.


Więcej na:  http://www.adidas.pl/outdoor


PS. Dla tych, którzy pod ścianę lubią dojeżdżać rowerem również mam dobrą wiadomość. Z perspektywy siodełka rowerowego płaski profil podeszwy wydaje się być stworzony właśnie z myślą o pedałowaniu. Te buty są naprawdę wszechstronne.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
Maciek Szopa
 
2014-11-06
BIZNES
 

Zatrzymaj ciepło i pokonaj chłód z Climaheat

Komentuj 0
Marek Raganowicz
 
2014-11-04
GÓRY
 

Surgeon General 5.9/A5 - solo w Yosemitach

Komentuj 0
Goryonline
 
2014-10-14
FOTO-VIDEO
 

Paryż - Fontainebleau nocną porą

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com