facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-06-14
 

Ternua Female Team w Skardu

Jesteśmy już w Skardu. W Islamabadzie spotkałyśmy się z Jackiem Telerem i Anną Borecką -Pasek, z którymi dzielimy pozwolenie, będziemy również mieć wspólną bazę i wspólnie do niej dotrzemy.
Z Islamabadu do Skardu nie udało się polecieć. Jechaliśmy Karakorum Highway. Droga została doprowadzona do stanu jako takiej przejezdności w ciągu miesiąca od zeszłorocznej powodzi, jednak nadal jest w złym stanie. Po drodze mijaliśmy miejsca, gdzie zmyło np. 50 domów wraz mieszkańcami, którzy wszyscy zginęli. A w Pakistanie w jednym domu mieszka po kilkanaście osób...

Z innych atrakcji nie sposób nie wspomnieć o Abbotabadzie. Zatrzymaliśmy się tam na lunch, niestety domu Osamy bin Ladena nie udało nam sie zobaczyć, obszar wokół niego jest zamknięty. Oficjalnie - w związku z trwaniem śledztwa.

Jazda Karakorum Highway trwała dłużej niż zwykle, nie starczyło więc czasu na normalny nocleg, ale 2 godziny drzemki na dachu hotelu pod rozgwieżdżonym niebem, w otoczeniu śpiących lokalsów, to bezcenne przeżycie. 

Dziś w Skardu wielkie zakupy oraz briefing, czyli formalna odprawa ekspedycji. Przed nami jeszcze cała noc pakowania i nad ranem ruszamy do Askole. Przed nami trekking do bazy, który chcemy przejść szybciej niż większość grup.

Pozdrawiamy,
Ola i Masza
Ternua Female Team

Więcej informacji na temat samej wyprawy znaleźć można na stronie Oli Dzik www.ola-dzik.pl oraz na profilu Ternua Female Team na Facebooku.


Aparatu fotograficznego Canon Powershot G11 użycza wyprawie firma Canon Polska.
 
Sponsor tytularny:


Sponsorzy i patroni: 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-09-19
GÓRY
 

Lagorai – Poza utartym szlakiem

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-15
GÓRY
 

Arizona Trail – Część 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-06
GÓRY
 

Wysiłek warty efektów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-06
GÓRY
 

Główna Grań Tatr – Bardziej niż mniej

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-30
GÓRY
 

Aklimatyzacja w fajnych okolicznościach przyrody

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com