facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-11-13
 

Tatry, Młynickie Solisko – nowa droga Oj, jak dobrze nam razem!

Słowackiemu zespołowi Jana Masárová - Ivan Staroň udało się „wykorzystać ostatnie tchnienie sezonu letniego” w Tatrach. W dniu 20 października udało się im poprowadzić nową drogę.

Autorzy drogi czyli para ktorej, razem tak dobrze (fot. james.sk)Ich wspinaczka wiedzie lewą częścią wsch. ściany Młynickiego Soliska (z Dol. Młynickiej). Jak donoszą autorzy, logiczna linia ma cztery wyciągi, a prowadzi w dolnej części ściany z początku płytami wyglądającymi na trudne, a w górnej części ściany jasnymi zacięciami. Drogę udało się pokonać w stylu OS, a kluczowa okazała się pierwsza długość liny, z techniczno – siłowym wspinaniem w zacięciu i w płycie. Także trzeci wyciąg może zaskoczyć trudnym wyjściem z lekko przewieszonego odciągu, na którym przyda się dobra technika.

 

 

W ścianie wspinacze pozostawili tylko jeden hak i trzy pętle na stanowiskach. Z czwartego stanowiska drogi można zjechać do linii zjazdów z drogi Quo Vadis i Moylan.

 

Nowa droga:

Młynickie Solisko, ściana wsch. Ale je nám hej, ale je nám spolu dobre [Oj, jak dobrze nam razem] - trudn. VII, 140 m [czas 1 p.: 4 godz.]; Jana Masárová - Ivan Staroň, 20 X 2017; OS.

 

 

 

 

Nazwa drogi wskazuje, że być może dla autorów przejścia było to coś więcej niż „tylko” wspólne wytyczenie nowej drogi wspinaczkowej w Tatrach. Być może było to na przykład wspólne „wytyczenie nowej drogi w życiu”? Choć tego się pewnie nie dowiemy – tak czy siak, gratulujemy serdecznie autorom!:-)


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Piotr
Coś jest na rzeczy - kręcone włosy, orli nos... Na szczęście we wspinaniu wygląd mniej się liczy, niż na przykład w piłce nożnej... być jak Ronaldo - to warte każdych pieniędzy ;)
On sight
Ivan Staroň wygląda jak Adam Ondra. :-) Też tak pomyśleliście?

Goryonline
 
2022-09-13
GÓRY
 

Andrzej Bargiel - Khumbu Icefall

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-05
GÓRY
 

Andrzej Bargiel – W drodze do Everest Base Camp

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-30
GÓRY
 

Andrzej Bargiel – W drodze do Everest Base Camp

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-24
GÓRY
 

Andrzej Bargiel – Everest Ski Challenge

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-18
GÓRY
 

4270 km w 55 dni czyli FKT na PCT

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com