facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Specjalny, zimowy numer GÓR już w sklepach, a w nim Ines Papert!

Ines Papert już wkrótce odwiedzi Kraków przy okazji Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Jej pierwszy kontakt ze wspinaniem skończył się krwawiącym nosem, ale potem było już tylko lepiej i lepiej – Ines okazała się nieprawdopodobnie ambitna i pracowita. No i miała talent.

W specjalnym, zimowym numerze GÓR znajdziesz sylwetkę utalentowanej i ambitnej Niemki, a także jej cenne porady na temat treningu i osiągania celów:


1. Przekraczaj swoje granice


Kiedy zaczynałam się wspinać, wybierałam bardziej doświadczonych partnerów z uwagi na to, że przy trudniejszych celach łatwiej było zrezygnować. Kiedy wspinam się z przyjaciółmi mniej doświadczonymi niż ja, nie jest to łatwe. Takie podejście pomogło mi rozwinąć się jako wspinaczce. Gdy robi się trudno albo niebezpiecznie, wówczas staram się oddychać normalnie i skupić się na kilku następnych ruchach. Przekraczaj swoje granice, będąc w pełni przekonanym, że jesteś w stanie wspiąć się na wyższy poziom – bo jesteś!

2. Znajdź równowagę


W Europie jest mnóstwo ludzi wspinających się na bardzo wysokim poziomie, którzy jednocześnie pracują na pełnym etacie. Oprócz wypełniania codziennych obowiązków podążaj za swymi marzeniami. Kobiety mają z tym problem. O 6 rano muszę wyprawić syna do szkoły, potem się wspinam, jeżdżę na nartach lub latam na paralotni, do czasu jego powrotu do domu. W weekendy wspólnie bawimy się, jeździmy na rowerach górskich, na nartach lub chodzimy na łatwe wspinaczki po górach, więc czas spędzony z moim synem nie odciąga mnie od marzeń.

 

3. Zbuduj sieć wsparcia


Jest wielu ludzi, którzy nie rozumieją tego, jak żyję, nazywając mnie egoistką. Ale mam przyjaciół na całym świecie, z którymi wzajemnie się odwiedzamy. Nie ma ich 1000, raczej jest 20. Kiedy Manu był młodszy, nie mieli problemów z tym, że chodzili na wyprawy z matką i jej dzieckiem. Wszyscy dzielili obowiązki, co bardzo doceniałam. Prawdziwi przyjaciele mnie wspierają, a ja wspieram ich.fot. Thomas Senffot. Thomas Senf

Pozostałe porady Ines oraz jej fascynujący życiorys obejmujący jej wspinaczkowe dokonania, znajdziesz w najnowszym, zimowym numerze magazynu Góry, który jest już dostępny w każdym z ponad 220 salonów prasowych sieci Empik w Polsce, ma też zagwarantowaną stałą obecność na półkach, co oznacza, że po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy jego stan jest uzupełniany. Zapewnia to możliwość zakupu magazynu GÓRY w dowolnym momencie jego dwumiesięcznego okresu sprzedaży. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i Kolporter.

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-07
Tylko w GÓRACH
 

Nie wiem co zdarzy się jutro – Denis Urubko

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-05
Tylko w GÓRACH
 

10 Naj…

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-02
Tylko w GÓRACH
 

Nauka pokory – Jacek Czyż wspomina pamiętne rysy off-width

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-29
Tylko w GÓRACH
 

Kacper Tekieli (1984–2023) – In Memoriam

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-22
Tylko w GÓRACH
 

Korona Krety

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com