facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-12-15
 

Skałki Rzędkowickie - krótka recenzja i uzupełnienie

Nie rozpływając się w zachwycie: najsłuszniejszym obecnie opisem tego ogródka jest "Skałki Rzędkowickie - przewodnik wspinaczkowy" Dariusza Tima wydana przez GóryBOOKS.
Książeczka jest bardzo estetycznia, w poręcznym formacie. Jest to dla mnie jej wielki plus, gdyż nie lubię nosić w placaku ciężkich i opasłych tomów. Co najważniejsze zupełnie aktualna i dokładna jeśli chodzi o stan asekuracji. Zawiera też słowne opisy najciekawszych dróg tradowych. Bulderowcy znajdą także info o tutejszych przystawkach, nie tylko na najpopularniejszym Kamieniu pod Wysoką. Rysunki i mapki są bardzo czytelne. Dzięki nim nie ma problemu z odnalezieniem drogi na skale oraz przygotowaniem się do odpowiedniej asekuracji. Z autopsji wiem, że używanie tego topo jest dużo lepsze niż męczenie się z wydrukami darmowych przewodników po Rzędkach do znalezienia w sieci.

Książeczka zawiera topo Faszystowskiego Ogródka - który w starszych książkach bywał zaliczany do skałek podlesickich. Jest to niezmiernie wygodne, z racji łatwiejszego podejścia od strony Rzędek.

Cenę przewodnika uważam za bardzo niską jak na jego jakość: 29,90 zł.
Można go nabyć w internetowej księgarni goryonline.com


Uzupełnienie

Autor nie pozostawia swoich czytelników bez uaktualnienia. Przez rok od wydania przewodnika w rejonie zmieniło sie kilka rzeczy. Na stronie Darka Kaptura toprope.pl zamieszczono aktualizację. Są tam nowe drogi, poprawki i wymiana asekuracji, nowe nazwy dróg. Już naniosłem na swój egzemplarz nowe linie i krzyżyki. :)

Uzupełnienie znajdziecie TUTAJ >>>
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-07
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com