facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-06-18
 

Reekipujemy Okiennik Skarżycki!

Jak już informowalismy, w dwa najbliższe weekendy, czyli 20-21 oraz 27-28 czerwca będziemy wymieniać i uzupełniać stałe punkty asekuracyjne na drogach wspinaczkowych zlokalizowanych na jednej z najbardziej urodziwych skał Jury Pólnocnej – Okienniku Wielkim koło Skarżyc.
Stan asekuracji na Okienniku, szczególnie na niektórych drogach, nie odpowiada współczesnym standardom. Inicjatorem tegorocznej akcji jest Paweł Wrona wraz ze środowiskiem gliwickim, Komisja Skalna Polskiego Związku Alpinizmu oraz Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały".Akcja odbędzie się dzięki hojności sponsorów:

- Climbing Techology, reprezentowany przez firmę 8a.pl z Gliwic;
- Jura Active – sklep wspinaczkowy z Podlesic;
- Centrum Wspinaczkowe On Sight (Obozowa) z Warszawy;
- Fixe, reprezentowany przez firmę Sudetica Verticalia.Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich ekiperów, wspinaczy i nie-wspinaczy o przybycie na Okiennik i pomoc. Nie możemy zaoferować wynagrodzenia, ani nawet zwrotu poniesionych kosztów, ale obiecujemy kiełbaski z ogniska i dobrą zabawę w zacnym towarzystwie. I udział we wspólnym dziele dla dobra nas wszystkich. Spotykamy się w sobotę, 20 czerwca o godz 9.00 przed ścianą czołową Okiennika.

Jeśli możecie, przywieźcie z sobą: sprzęt osobisty i liny (do wspinu i zjazdu), wiertarki (kto ma),  wiertła 14 mm (12 mm też się przydadzą), łomy i wszystko, co zazwyczaj jest używane podczas ekipowania i czyszczenia dróg.

Chwała sponsorom, lecz by sfinansować pełne koszty ringów i stanowisk, nadal brakuje nam ok. 2 tysiące złotych. Bardzo liczymy na Wasze wsparcie – ważna jest każda złotówka. Wpłat dokonywać można  na konto Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, nr konta:
04 1160 2202 0000 0000 5515 5611Tytuł wpłaty: „Nasze Skały – darowizna na ringi Okiennik” lub podobny, który pozwoli jednoznacznie przypisać wpłatę na ten cel. Pamiętajcie, że taką darowizną można obniżyć podstawę opodatkowania. Można przekazać do 6% dochodów w przypadku osób fizycznych i do 10% dochodów w przypadku firm.

Włodek „Jacooś” Porębski
IŚW "Nasze Skały"
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com