facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-05-18
 

Projekt „100 Wulkanów” - „Najpiękniejsze Wulkany Ziemi” - przewodnik trekkingowy

Książka „Najpiękniejsze wulkany Ziemi” bazuje na wiedzy autora zdobytej podczas unikalnego 15 letniego projektu 100 wulkanów.

 

Przewodnik trekkingowy po wulkanach to zbiór wiedzy o 15 wyselekcjonowanych wulkanach będących atrakcją trekkingową, turystyczną i wulkanologiczną. Znalazły się tu między innymi: Kilimandżaro, Elbrus, Demawend, Ararat, Kazbek czy Etna.


Każdy z nich opisany jest według jednakowego schematu, krótki wstęp z dziennika zdobywcy oraz konkretne informacje potrzebne każdemu kto planuje trekking bądź interesuje się wulkanami. Dowiemy się więc o położeniu  geograficznym, dojeździe, drodze na szczyt, możliwych trudnościach, noclegach, wreszcie ile potrzeba nam czasu? Jakie powinniśmy mieć wizy i pozwolenia, kiedy jechać? Nie zabraknie też informacji o  bezpieczeństwie, ekwipunku, łączności, turystyce w okolicy oraz  wreszcie ile to wszystko będzie kosztować?


Drugą część książki stanowią swego rodzaju ciekawostki o wulkanach, znajdziemy tu między innymi informacje gdzie można łatwo zobaczyć lawę czy  które z wulkanów są uważane za najbardziej zabójcze i dlaczego. W przewodniku znalazł się również dział poświęcony wulkanom występującym niegdyś na terenach Polski.


Kilkanaście lat badań i eksploracji wulkanów, czyni autora jednym z najwybitniejszych znawców tematu na świecie. W przewodniku udowadnia, że wulkany są fascynujące i wyśmienicie nadają się do pieszych wędrówek. Jest to niewątpliwie kompleksowy zbiór informacji i praktycznej wiedzy, która zarówno tym mniej doświadczonym podróżnikom jak i bywalcom gór pozwoli odpowiednio się przygotować do trekkingu. Wędrowcowi uzbrojonemu w tę książkę żaden wulkan nie powinien być straszny. 


Przewodnik „Najpiękniejsze Wulkany Ziemi” znajdziecie w naszej księgarnii KsiążkiGór.
Grzegorz Gawlik – autor unikalnego na skalę światową PROJEKTU 100 WULKANÓW. Także podróżnik, alpinista, dziennikarz i fotograf, organizator wypraw i trekkingów. Odbył kilkaset podróży do około 100 państw świata. W swojej działalności podróżniczej zdobył 60 nie tylko wulkanicznych szczytów 4-, 5-, 6- i 7-tysięcznych m.in. w Himalajach, Andach, Alpach, Pamirze, Kaukazie, w Atlasie Wysokim, w Kordylierach, w Tanzanii, Gwatemali i na Borneo oraz setki niższych szczytów. Współpracuje z telewizją, radiem, prasą, portalami internetowymi. Wieloletni członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK). Organizator imprez oraz krótszych i dłuższych wyjazdów, wypraw, trekkingów, w Polsce i na świecie. Twórca portalu podróżniczego grzegorzgawlik.pl.


FB: 
https://www.facebook.com/GrzegorzGawlikTravel/

YouTubehttps://www.youtube.com/c/GrzegorzGawlikplTRAVEL

Instagram: https://www.instagram.com/grzegorzgawlik.pl/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com