facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-05-28
 

Poznaliśmy laureatów II edycji Chiruca Expedition!

Wiele zgłoszonych ekip pewnie nie mogło się tego doczekać - kilka dni temu poznaliśmy laureatów II, rekordowej edycji Chiruca Expedition. Tym razem w szranki stanęło dwa razy więcej wypraw niż rok wcześniej - można było wybierać wśród aż 30 zgłoszeń a na wszystkie projekty zagłosowano aż… 11463 razy!

 

Z okazji 20-lecia obecności w Polsce, marka Chiruca zapoczątkowała projekt CHIRUCA EXPEDITION – każda roczna edycja zakończy się wyposażeniem 5 wypraw wybranych przez internautów i jury w niezawodne buty marki Chiruca. W tym roku zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania wszystkich - podobnie jak zaangażowanie części ekip na etapie głosowania. Ostatecznie najwięcej głosów zdobył Projekt 10 – Podróż poślubna do Królestwa Wśród Gór, a po burzliwej naradzie udało się wybrać kolejne wyprawy, które otrzymają tegoroczne wsparcie! Oto i one (opisy pochodzą bezpośrednio od uczestników):

 

Projekt 10 - Podróż poślubna do Królestwa Wśród Chmur

 

Opis: Za kilka tygodni bierzemy ślub i jak widać, pasja podróżowania i miłość do gór połączyły nas na dobre. Chcemy, by nasza podróż poślubna także była niesamowitym przeżyciem. Planujemy odwiedzić dwa państwa. Pierwszym z nich będzie Oman, piaszczysty, leżący nad Oceanem Indyjskim. Nie będzie tam jednak czasu na leniuchowanie. Zazwyczaj nasze wyprawy są bardzo intensywne i staramy się zobaczyć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Tak samo będzie i tym razem. Głównym celem naszej podróży będzie jednak Nepal - dach świata. Wydaje się trochę tajemniczy, jednak jesteśmy przekonani, że otworzy przed nami swoją duszę i pozwoli na kilkunastodniowy trekking do Everest Base Camp. Chcemy dotrzeć na wysokość ponad 5 tysięcy metrów i na własne oczy zobaczyć najwyższe szczyty świata, poznać Nepalczyków i ich fascynującą kulturę.

 

Fot. materiały prasowe Chiruca 

 

 

Projekt 3 - Zdobywamy Główne Szlaki Polski

 

Opis: Uczestnicy wyprawy: Kornelia wraz z Adamem, Edytą i Piotrem. Górami zarazili mnie moi Rodzice, którzy pokazali ich piękno, ale i też nauczyli pokory. Na wycieczkach spędziliśmy wiele wspaniałych, rodzinnych chwil. Wraz z mężem przekazaliśmy tą pasję naszym dzieciom, które od dawna dzielnie pokonują górskie szlaki. Treking górski to od dawna już stały punkt naszych weekendów oraz wakacji. W planie naszego projektu jest zdobycie Głównych Szlaków znajdujących się na terenie Polski. Jako pierwszy będzie to Główny Szlak Świętokrzyski. Główny Szlak Sudecki, Mały Szlak Beskidzki oraz Główny Szlak Beskidzki to kolejne cele, które chcemy zrealizować. Bierzemy udział w kilku ciekawych projektach: Górska Odznaka Turystyczna, Korona Gór Polski, Klub Zdobywców Koron Górski RP, Korona Beskidów Polskich, Krzyż na górskim szlaku, Każdemu jego Everest 8848.

 

Fot. materiały prasowe Chiruca

 

Projekt 6 - Wyprawa / GSB - Wschodniokarpacki 2019

 

Opis: Wyprawa na Ukrainę - Wschodniokarpacką częścią Głównego Szlaku Beskidzkiego, tego sprzed 1939 roku, kiedy to GSB liczył około 850 km. W roku 2018 przeszliśmy wspólnie Główny Szlak Beskidzki spędzając nasz czas w terenie, niosąc namioty i sprzęt. Wspólnie tworzymy Team Adventure Mountains. Przygotowujemy się na kolejne wyjazdy. Każdy rok, to inne wyzwanie, głównie trekkingowe.

 

Fot. materiały prasowe Chiruca

 

Projekt 14 -Wyprawa do źródeł Melanżu - czyli tam, gdzie uczta jest dobrem narodowym

 

Opis: Supra - tradycyjna, gruzińska uczta. Owiana legendą według, której właśnie dzięki ucztowaniu państwo to powstało. Już w sierpniu A.D 2019 wyruszamy na wyprawę. Trzydzieści dni, podczas których przemierzając ten piękny kraj, postaramy się wziąć udział w każdej uczcie, jaką napotkamy na swojej drodze, wypić każdy trunek, którym zostaniemy poczęstowani, zjeść każdy posiłek, którym stół będzie zastawiony i pomimo bariery językowej porozmawiać z każdym serdecznym Gruzinem, który będzie chciał z nami porozmawiać... Krótko mówiąc - JEDZIEMY ODNALEŹĆ SUPRĘ!

 

Fot. materiały prasowe Chiruca

 

Projekt 21 - Przejście szlaku GR20 na Korsyce

 

Opis: Celem naszej wyprawy jest przejście szlaku GR20, który przecina Korsykę wzdłuż. Szlak mierzy około 180 kilometrów i powiadają, że jest jednym z najtrudniejszych w Europie. Nasze górskie mozoły planujemy na przełomie czerwca i lipca 2019 r. Zakładamy, że przejście GR20 zajmie nam około 14-16 dni. Rozpoczniemy na północy wyspy, w miejscowości Calenzana, i będziemy kierować się na południe, aż do Conca. Planujemy spać pod namiotem i w większości samodzielnie przygotowywać posiłki na trasie. W związku z tym, że po górach chodzę bez wspomagania się kondycją, zapowiada się mozół, krew, pot i łzy! Ale także rajskie krajobrazy Korsyki, zwanej górą na morzu, niezapomniane wschody i zachody słońca, piękne jeziora skryte między szczytami, dzikie konie pasące się pomiędzy dwutysięcznikami i - przede wszystkim - radość z bycia w drodze!

 

Fot. materiały prasowe Chiruca

 

Można zauważyć, że tegoroczne wyprawy cechują się różnorodnością, choć łączy je jedno - chęć bycia w ruchu, w drodze. Niezależnie czy w grę wchodzi przejście szlaku GR20, głównych szlaków Polski, ukraińskiej części GSB, trekking do Everest Base Camp czy miesięczny wyjazd do Gruzji - każda z wypraw ma swój cel do osiągnięcia.

 

Mamy nadzieję, że dzięki butom Chiruca wszystkie wyprawy, które wezmą udział w projekcie, okażą się sukcesem. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie będzie można poznać szczegóły i przebieg każdej z nich.

 

Patronami medialnymi Chiruca EXPEDITION są: miesięcznik Poznaj Świat, Magazyn Góry oraz Magazyn Turystyki Górskiej N.P.M.

 

Źródło: informacja prasowa Chiruca

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
 
Kinga
 
2024-02-26
BIZNES
 

Miłość do gór, w Zillertal

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-22
BIZNES
 

Omni-Heat od Columbia Sporstwear na Srebrnym Globie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com