facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Powroźnikowa – kolejny rejon wspinaczkowy w Dolinie Racławki.

Dzięki kilkuletniej determinacji i tytanicznemu wysiłkowi Karola Tabora oraz dwuletniej wspólnej pracy z Arturem Rychlickim zostały odsłonięte nowe dwa sektory wspinaczkowe na Powroźnikowej Skale w dolinie Racławki. W ostatnich miesiącach przy dużym wsparciu Krzyśka Barana, Włodka Porębskiego oraz Alka Trafasa zostały oczyszczone i odsłonięte kolejne dwa sektory.

Powroźnikowa Skała; fot. Krzysztof BaranPowroźnikowa Skała, której zachodnie zbocze urywa się pionową ścianą o wysokości kilkunastu metrów, tworzył zarośnięty i zadrzewiony długi mur  skalny. Został on poddany solidnym pracom - czyszczeniu z kruszyzny, zbudowaniu platform asekuracyjnych oraz ścieżek podejściowych.


W całym rejonie powstało dotychczas 30 linii , o trudnościach od III do VI.3, zaś w najbliższym czasie zostaną wytyczone kolejne.  Prace nad ich przygotowaniem nadal trwają, a "potencjał" skały wciąż jest ogromny. Dzięki zróżnicowaniu trudności dróg wspinaczkowych rejon świetnie nadaje się do wspinaczki sportowej, ale także szkolenia, co polecamy szczególnie uwadze instruktorów.Powroźnikowa i Racuch


By dostać się pod sektory wspinaczkowe Powroźnikowej, należy dojechać do Racławic, pomiędzy kościołem a boiskiem sportowym skręcić na zachód (drogowskaz - Zawada), następnie po wyjechaniu na przełęcz skręcić w lewo i zostawić samochód na parkingu koło cmentarza. Stąd spacerkiem kilkaset metrów - najpierw polną drogą, a następnie wygodną ścieżką (po zachodniej stronie wzgórza) pod mur skalny. 

Wkrótce opublikowany zostanie skałoplan opisywanego rejonu.


Włodzimierz Porębski

IŚW "Nasze Skały"

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-07-01
FOTO-VIDEO
 

Piotr Schab na Papichulo 9a+

Komentuj 0
Piotr Michalski
 
2016-06-21
GÓRY
 

Nowa droga na Osterwie

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
2016-06-10
FOTO-VIDEO
 

Free solo w Irlandii

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com