Proszę czekać...
facebook
 
baner
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
baner
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Podstawowy Kurs Języka VI.6

Znakomicie zakończył swój sezon na Podkarpaciu Łukasz Dudek (8a.pl). Korzystając z niezłych warunków w okresie świąteczno-noworocznym Łukasz, który z racji koneksji rodzinnych uważany już jest za lokalsa, pokonał jako pierwszy projekt, biegnący samym środkiem ściany Plemnika w sektorze Strzelnicy (Czarnorzeki). Dokładnie 27 grudnia padła droga Podstawowy Kurs Języka VI.6 (4R).

Droga – jak na Plemnik – jest dość ciągowa, bowiem trzeba się wspinać przez kilkanaście ruchów bez możliwości zamagnezjowania. Wyraźnym kruksem jest masywny ruch z podchwytowej krawądki przy drugiej wpince, ale niżej i wyżej teren też trzyma. Na drodze wisi pętelka rezerwacyjna, bowiem autor projektu (niżej podpisany) ma nadzieje na niedługie rozprawienie się z problemem. W przewodniku „Podkarpacie” (www.sport2b.pl) droga to projekt nr 10.

 

 

Łukasz na Podstawowym Kursie Języka. Fot. Tomasz Ręgwelski

 

Przy okazji Łukasz przeszedł także długo "oglądany" bulder na lewo od Schizmu. Masywny strzał z dwóch krawądek otrzymał nazwę Zapnij Łódsa i dość zaskakująco niską wycenę 7C. Wersja sd zapowiada się naprawdę hardcorowo...

Jak już wiadomo z poprzednich Newsów cały sezon Łukasza na Podkarpaciu był niezwykle udany, co pokazuje, że sensowne było udostępnienie mu kilku trudnych projektów. Na tym samym Plemniku Łukasz pokonał wcześniej Partenogenezę VI.6+ (4R) – projekt nr 13.

 

 

Łukasz na Zapnij Łódsa. Fot. Tomasz Ręgwelski

 

Na Sokolim Grzbiecie Łukasz rozprawił się z masywnie przewieszonym projektem na prawo od Anastasis na Obelisku: Wintersun VI.5+ (4R+RZ) i jak sam określił jest to „prawdziwy klasyk rejonu”. Na Wintersun wciąż wisi pętelka rezerwacyjna.

 

Kulminacją sezonu w wykonaniu Łukasza jest oczywiście Midway VI.7 (5R) na Okręcie, która jest w tej chwili najtrudniejszą drogą Podkarpacia.

 

O pozostałych nowościach z Podkarpacia przeczytacie w kolejnym Newsie.

 

Jacek Trzemżalski

www.sport2b.pl

 

fot. Tomasz Ręgwelski

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Jacol
Gratulacje dla Lukasza. W starym przewodniku Skalki Czarnorzeckie odnotowane sa 2 propozycje na przewieszonej, polnocnej scianie. Wybitnym wymyciem, zlobkiem w prawej czesci Nr3 i lewym skrajem okapu Nr 4. Tylko prawa propozycja figuruje jako projekt, o nazwie Titanic. Oczywiscie okreslenie projekt bylo wtedy nieco na wyrost, ale po jednorazowym obmacaniu tego co wydawalo mi sie byc chwytami, wierzylem ze kiedys kogos pusci. Pytanie teraz ktora z tych lini przebyl Lukasz? Co do unikalnosci i piekna, obu formacji, zgadzam sie w 100%

Goryonline
 
2017-11-16
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Skała przy Drodze (Marianówka) - skałoplan drytooling

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2017-11-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Paweł Jelonek i The Dagger 8B

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2017-11-13
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Janja Garnbret i Romain Desgranges zgarniają Puchar Świata

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2017-11-10
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Charles Albert wytyczył pierwsze 8C+ w Fontainebleau

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2017-11-10
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Relacja na żywo z Pucharu Świata w Prowadzeniu - Kranj

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2017 Goryonline.com