facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-02-05
 

Po raz kolejny sprzątamy "Nasze Skały"

Tym razem Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały" serdecznie zaprasza do udziału w akcji czyszczenia z niepożądanych krzewów skał Grzędy Mirowskiej.

Trudno uwierzyć, żeby na tak małym skrawku terenu było aż tyle śmieci. Przeważały butelki (szklane i PET) oraz puszki, ale były też ciekawostki: dziesięć (!) różnych rozmiarów urządzeń do grilowania, motyka i szpadel, znak drogowy - zakaz ruchu w obu kierunkach, dywaniki do Daewoo Lanos, klucze do domu, walizki i kilka opon. 

Tak zakończyło się sprzątanie, okolic sektorów wspinaczkowych na Zakrzówku, w październiku ubiegłego roku. Pogoda dopisała, sprzątający też. Przybyło kilkudziesięciu wspinaczy, spontanicznie dołączyły studentki Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego, harcerze z III Podgórskiej Drużyny Harcerzy oraz mieszkańcy Krakowa. Do godz. 15.00 zebrano 129 worków pełnych śmieci oraz śmieci, które się do worków nie zmieściły.

Tym razem Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały" serdecznie zaprasza do udziału w akcji czyszczenia z niepożądanych krzewów skał Grzędy Mirowskiej. W najbliższą sobotę (7 lutego) spotykamy się o godzinie 10 pod zamkiem Mirów.
Akcja zorganizowana jest wspólnie z właścicielami terenu - rodziną byłego senatora Jarosława Laseckiego, przy wsparciu Polskiego Związku Alpinizmu (głównie KW Katowice), Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Niegowa, Nadleśnictwa Złoty Potok i mieszkańców.
Mile widziane osoby znające się na obsłudze spalinowych pilarek łańcuchowych, ale nie tylko - dla każdego znajdzie się jakaś praca. Akcja ma na celu wyeksponowanie niedostępnych przez ostatnie kilkanaście lat dróg wspinaczkowych znajdujących się na Grzędzie. Osoby chcące pomóc proszone są o przywiezienie lin i osobistego sprzętu do zjazdu.

W programie przewidziane jest ognisko z pieczeniem barana i kiełbasek, jurajski bigos oraz herbata jurajska z regionalnymi dodatkami.

Do zobaczenia w Mirowie!
 Nasze Skały
 Sprzątanie Zakrzówka
 Sprzątanie Zakrzówka
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com