facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-09-28
 

Pinnacle Soloist marki GSI - w pojedynkę

Komplet naczyń Pinnacle Soloist marki GSI Outdoors miałam okazję przetestować podczas weekendowego wypadu w Dolinki Podkrakowskie - relacjonuje Ola Dzik.

Komplet składa się z garnka z uchwytem i pokrywką, chowanego do wewnątrz kubeczka, składanej łyżeczki i pokrowca na nią. Całość jest zapakowana w pokrowiec. Sprzęt nie zajmuje wiele więcej miejsca niż zwykły kubek. A jednocześnie jest tak pomyślany, że do wewnątrz, oprócz stanowiącego część kompletu kubka oraz łyżki, zmieścimy jeszcze standardowy kartusz gazu 240 g, odwrócony do góry nogami, a także niewielki palnik oraz zapalniczkę. Pakowność całego zestawu stanowi jego niewątpliwy atut.


 

Poszczególne elementy wyciąga się i rozkłada bardzo szybko i prosto. Uchwyt garnka jest składany, a zarazem zamontowany tak, że nie ma szans, aby po pewnym czasie poluzował się i zaczął odpadać. W pozycji złożonej uchwyt ten przytrzymuje i dociska pokrywkę. Wystarczy go odgiąć, wyjąć pozostałe elementy ze środka, nabrać wody i można przystąpić do gotowania. Woda gotuje się szybko, przynajmniej w warunkach letnich i nizinnych, w jakich - jak dotąd - zestawu Soloist używałam.

 

Kubek jest nie tylko zgrabny pod kątem pakowania do garnka, ale też dzięki temu, że jest szeroki, łatwiej jest schłodzić przygotowany napój. Jednocześnie przed poparzeniem dłoni chroni osłonka z piankowego materiału. Sprytnie pomyślana jest łyżeczka. Składa się ją w taki sposób, że choć plastikowa, to nie przypuszczam, aby miała się szybko złamać. Ponadto po poskładaniu mieści się w poprzek w kubku, zaś rozłożona jest wystarczająco długa, aby nie tonąć w gotowanej potrawie. Dzięki pokryciu wnętrza garnka teflonem potrawy nie przywierają i trudniej je przypalić, a jeśli najdzie nas taka fantazja, możemy nawet w Pinnacle Soloist coś usmażyć. Kubek i garnek mają takie rozmiary, że po zagotowaniu garnka i odlaniu całego kubka płynu na szybką herbatę czy kawę, pozostała ilość wody jest akurat taka, jakiej potrzeba przeważnie aby ugotować solidne danie dla jednej osoby....

 

Dokończenie recenzji na stronie: www.Ceneria.pl

http://www.ceneria.pl/Komplet_naczyn_Pinnacle_Soloist_marki_GSI_Outdoors,11435,444,0,1,I,informacje.html

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com