facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Ostre realizacje na kamykach

Niby mówi się że najlepszy czas dla bulderingu to zima. Jednak w zasadzie na okrągło, przez 12 miesięcy w roku panowie (i panie oczywiście też:-) cisną mocno.

Dawid Skoczylas na Serenity 8A+ (fot. arch. DS)

 

 

 

 

O najciekawsze przejścia postarał się ostatnio "Nasz człowiek w Sheffield" czyli Dawid Skoczylas. Najpierw przy okazji wizyty w Polsce wytyczył nowość w dachu Jaskini Komonickiego. Projekt ochrzczony został mianem Solid Air a niebanalne trudności 8A na pewno zachęca lokalnych mocarzy do prób powtórzenia:-). nieco później, już w swoim "przydomowym" Peak District Dawid pokonał wymagający problemat Working 9 to 5 8A+. Zobaczcie jak wyglądało przejście:

 

 

 

 

 

 

Z kolei "Nasz człowiek w Chamonix" Paweł Siedlik jak pewnie pamiętacie wybrał się na letni wypad do Albarracinu. Pomimo mega upałów uporał się z klasykiem Zatoichi 8A a po kilku dniach restu w Walencji i powrocie do gorącej Alby dorzucił do tego kolejny klasyk Zarzamora 8A. W temperaturach powyżej 30 stopni taki wynik w piaskowcu to nie lada wyczyn:-)

 

Co nieco działo się również w naszych ogródkach. Daniel Jaskulski pokonał projekt autorstwa Martina Stranika Gniotownik 8A/A+ w Solnej Jamie, a w lubianym i popularnym Zimnym Dole Paweł Jelonek wciągnął Czerwone Świniaki 8A oraz niełatwą Kontrę 7C+:

 

 

 

 

 

źródło: 8a.nu

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2015-08-16
WSPINACZKA SPORTOWA
 

11-letni Kostek Sobański prowadzi La sombra del viento 8a

Komentuj 0
Goryonline
 
2015-04-01
FOTO-VIDEO
 

Buldering w Albarracin

Komentuj 0
Maciek Szopa
 
2015-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Debiut na 8A

Komentuj 0
Maciek Szopa
 
2015-03-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Roj i Czarnecki jadą ostro

Komentuj 0
Maciek Szopa
 
2015-03-18
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Trupiarnia Czarneckiego

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com