facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Osiemdziesiątka Pana Juliana

Osiemdziesiątka Pana Juliana – tak nazywa się niezwykłe wydarzenie, na które 22 maja (piątek) zaprasza Stowarzyszenie Bieg Piastów.

- Julian Gozdowski tego dnia ma osiemdziesiąte urodziny. Chcemy go uhonorować biegiem narciarskim, który będzie polegać na pokonaniu trasy z Polany Maliszewskiego na Polanę Jakuszycką z nartami w rękach, w czapkach z napisem „Bieg Piastów” – mówi komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin. - Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy szanują Juliana Gozdowskiego. Nie trzeba się specjalnie zapisywać ani wpłacać wpisowego.

Start na Polanie Maliszewskiego o godz. 17. Trasa krótka (ponad jeden kilometr) na Polanę Jakuszycką. Po zakończeniu biegu w programie urodzinowe niespodzianki dla jubilata!

Julian Gozdowski jest honorowym prezesem Stowarzyszenia Bieg Piastów i komandorem Biegu Piastów. Przez wiele lat kierował organizacją narciarskiego Biegu Piastów, który pod jego wodzą rozwinął się z lokalnej imprezy w wielkie zawody z udziałem kilku tysięcy osób z około trzydziestu krajów świata. W 2016 roku minie czterdzieści lat od jego pierwszej edycji.
Rowerowy Bieg Piastów – początek zapisów 15 maja

W piątek, 15 maja, początek zapisów na Rowerowy Bieg Piastów, który rozegrany zostanie w sobotę, 26 września na pięknych trasach Gór Izerskich ze startem na Polanie Jakuszyckiej. Dystanse: 20 i 40 km. Wpisowe w pierwszym terminie (do końca czerwca): 40 zł. Limit uczestników: 100 osób na obu dystansach. Zapisy: bieg-piastow.pl, datasport.pl oraz osobiście w biurze Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej.


Letni Bieg Piastów – ponad pół tysiąca zgłoszonych

Już około pół tysiąca osób zapisało się na Letni Bieg Piastów, który odbędzie się 29 i 30 sierpnia. Pierwszego dnia, w sobotę, zawodnicy pobiegną w maratonie i półmaratonie na dystansach 43.5 oraz 22 km. Na niedzielę, 30 sierpnia, zaplanowano Jakuszycką Dziesiątkę – bieg na 10 km.

Największym zainteresowaniem cieszy się półmaraton, na który zapisało się 281 zawodników. Na liście startowej biegu na 10 km są nazwiska 144 osób. Udział w maratonie zadeklarowało 98 biegaczy.

Zapisy odbywają się na bieg-piastow.pl oraz datasport.pl, jak również osobiście w biurze Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej. 


Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza na trening

W sobotę, 16 maja, Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza na trening – zapoznanie z trasą Jakuszyckiej Dziesiątki, jednego z biegów w programie Letniego Biegu Piastów. Trening ma polegać na pokonaniu w rekreacyjnym tempie 10-kilometrowej trasy z Polany Jakuszyckiej przez Samolot, Orle, Starą Drogę Celną i Górny Dukt Końskiej Jamy z powrotem na Polanę Jakuszycką. Przewodnikiem biegaczy będzie Leszek Kosiorowski.

Zbiórka o godz. 11 na Polanie Jakuszyckiej obok budynku, w którym mieści się biuro Biegu Piastów. Uczestnicy są proszeni o wzięcie pod uwagę, że w Jakuszycach zwykle jest znacznie chłodniej niż w miejscowościach położonych znacznie niżej, np. w Jeleniej Górze czy Szklarskiej Porębie.materiały prasowe

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
2023-05-09
BIZNES
 

NNormal - nowa marka biegowa w Polsce

Komentuj 0
Redakcja
 
2016-01-21
GÓRY
 

Nowe GÓRY (247) już w sprzedaży!

Komentuj 0
Redakcja
 
Redakcja
 
Goryonline
 
2015-08-03
GÓRY
 

GÓRY nr 244 już w sprzedaży

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com