facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-05-06
 

Olek Ostrowski zbiera na Gasherbruma II

Olek Ostrowski, który we wrześniu 2014 roku zjechał na nartach z Cho Oyu, wyznaczył sobie kolejny cel. Gasherbrum II 8035 - Ski Expedition 2015 to pierwsza polska wyprawa narciarska w Karakorum, której celem jest dokonanie pierwszego polskiego zjazdu na nartach z Gasherbruma II - 8035 m n.p.m.

W skład planowanej na czerwiec br. wyprawy wejdą Olek Ostrowski i Piotr Śmigórski:

 

 


 


Chłopaki potrzebują 80 tysięcy złotych. Połowę tej sumy chcą pokryć sami i dzięki wsparciu sponsorów, resztę – 40 tys. zł – zebrać za pomocą portalu Polak Potrafi. Choć jak sami przyznają, nawet jeśli nie uda im się zebrać tej kwoty, zadłużą się po uszy i pojadą realizować swoje marzenia. Możecie im w tym jednak pomóc, wspierając projekt i stając się tym samym jego częścią. 

 

Największą składową wszystkich wydatków (ok. 50 tys. zł) stanowią koszty agencyjne, czyli załatwienie niezbędnych pozwoleń na działalność górską (tzw. permit), transport w Pakistanie i karawana do bazy pod Gasherbruma II, organizacja bazy itp. 
Pozostałe koszty to: bilety lotnicze, ubezpieczenie, żywność wysokogórska, dokupienie niezbędnego sprzętu itp.

 

Na szczyt zamierzają wejść drogą pierwszych zdobywców od strony pakistańskiej, południowym-zachodnim żebrem. Zjazd z wierzchołka na nartach pokrywać sie będzie z drogą podejścia i chcą go zakończyć najniżej jak to będzie możliwe. Na koniec przypomnijmy jeszcze, że w 2014 roku Olek zjechał na nartach ze szczytu Cho Oyu. Podczas wyprawy powstały zdjęcia do filmu "Dzięki wszystkim, jesteście wielcy!", który został wyróżniony przez National Geographic Traveler i Martynę Wojciechowską podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego 2014:


 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2022-07-08
GÓRY
 

Rocznica pierwszego wejścia na Gaszerbrum II

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-07-07
GÓRY
 

Wypadek Polaków na Gasherbrumie

Komentuj 0
Redakcja
 
Łukasz Ziółkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com