facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-07-07
 

Wypadek Polaków na Gasherbrumie

Celem wyprawy jest trawers Gasherbrumów I i II. Jak informuje taternik.org, 5 lipca doszło do wypadku.

Planowany trawers Gasherbrumów; źródło: taternik.orgDo wypadku doszło 5 lipca podczas podejścia do C1. Celem wyjścia miało być założenie dwójki. Polacy podchodzili w składzie Grzegorz Bielejec, Krzysztof Stasiak, Sebastian Wolski, ale ten ostatni ze względu na kontuzję nogi musiał zostać w ABC. Po około 40 minutach po opuszczeniu ABC zarwał się most śnieżny, po którym przechodził Krzysztof Stasiak. Efektem 10-metrowego lotu wgłąb szczeloiny jest rozcięta broda oraz kontuzja kolana i stawu skokowego. 

 

Mimo to nasi himalaiści są dobrej myśli i jak napisali we wiadomości przesłanej redakcji Taternika planują kolejne wyjścia w górę i założenie obozu III. 

 

Przypomnijmy, celem Polaków z ekipy Polish Gasherbrum Traverse (Rafał Fronia, Jarosław Gawrysiak, Grzegorz Bielejec, Krzysztof Stasiak i Sebastian Wolski) jest trawers Gasherbrumów: wejście na G1, zejście przez Kuluar Japoński na przełęcz między wierzchołkami, wejście w okolice obozu IV (optymalnie na wierzchołek G2) i zejście.źródło: taternik.org

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2023-02-16
GÓRY
 

Pustki po ośmiotysięcznikach nie będzie

Komentuj 0
Goryonline
 
2023-01-30
GÓRY
 

Zimowe Dhaulagiri

Komentuj 0
Goryonline
 
2022-09-13
GÓRY
 

Andrzej Bargiel - Khumbu Icefall

Komentuj 0
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com