facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Obelisk topo - czarnorzeckie nowości

W ramach projektu „1000 Dróg / 1000 Lines”, podczas kilku tegorocznych wyjazdów na Podkarpacie, zakończyłem pewien etap udostępniania Obelisku na czarnorzeckim Sokolim Grzbiecie, który zaplanowałem jakiś czas temu, a który trwał – mniej więcej licząc – od 1995 roku. 

Immunitet Zajebistości VI.4+ (fot: Tomasz Cygnarowicz)

 

Oprócz „gruntownego” odczyszczenia fragmentów skały wymieniłem i dołożyłem asekurację na klasyku Czarnorzek, czyli Alterlandzie VI.4: drodze pamięci Marcina Bartochy. W tej chwili jest na nim 6 wpinek i łańcuch (wspólny z Space Crack VI.5; warto przypomnieć, że ta ostatnia to jedna z najpoważniejszych rys w Polsce – choć nie tradowa). Dołożyłem także łańcuch na szczycie skały, do tej pory skrytym pod roślinnością, gdzie kończy się Sokół Millenium. Odczyściłem i ubezpieczyłem w ogóle nie przechodzoną drogę Kominek Miecia Ganowca VI+, przy czym obecne obicie umożliwia przejście górnej części drogi wprost przerysą bez schodzenia na kant w prawo (stąd podwyższona wycena). Jest to bardzo ciekawa linia, która nie wymaga stosowania „technik kominowych”. Wspomnianym kantem wychodzi nowa droga Porampompreo VI.1+, która startuje przewieszoną rampą bez użycia lewej ściany komina. Najbardziej w prawej części skały powstała droga Summermoon VI.1 i aktualnie jest to najwygodniejsze dojście do stanowiska z Wintersun VI.5+, wciąż niepowtórzonej linii autorstwa Łukasza Dudka. Dwie ostatnie nowości to Immunitet Zajebistości VI.4+ oraz Tydzień Na Działce VI.4+ (bez użycia kantu po lewej), które dzielą wspólnego przewieszonego kruksa, ale różnią się startem i końcówką. Do przejście zostały dwa projekty: o ile Szum Układa Las zdaje się być w zasięgu, to drugi zostawiam dla przyszłych pokoleń. Poniżej znajdziecie aktualne topo skały.

Z innych nowości na Sokolim: osadziłem brakującego ringa na zeszłorocznej nowości Witka Mikulskiego na Dzwonie – prostowaniu Jaja Węża, czyli Wężu Zbrojonym VI.3 (5R+RZ), a także przeczyściłem nieco większość dróg na Jaskółce.

Przy okazji zachęcam do promocyjnego zakupu przewodnika „Podkarpacie" – kto jeszcze nie ma – po wyprzedażowej cenie 25 zł. Automat co prawda się zaciął i wysyła po zamówieniu mailem starą cenę, ale po przelaniu ceny promocyjnej wysyłka będzie zrealizowana wraz z dedykacją, a ponadto mailem otrzymacie podfa z aktualizacją Sokolego Grzebietu i Plemnika. Szczegóły na stronie www.sport2b.pl i https://www.facebook.com/1000lines/

 

 

 

Obelisk

1.Sokół Millenium VI.5/5+ (5R+ST); Jacek Trzemżalski 2013

2.Szum Układa Las (7R+ST); projekt

3.Space Crack VI.5 (4R+ST); Piotr Poloczek 2006

4.Alterland VI.4 (6R+RZ); droga pamięci Marcina Bartochy;

Bogdan Rokosz, Jacek Trzemżalski 2004

5.Projekt (7R+ST); otwarty

6.Kominek Miecia Ganowca VI+ (6R+RZ); Grzegorz Guzik 1995

7.Porampompero VI.1+ (6R+RZ); Jacek Trzemżalski 2016

8.Immunitet Zajebistości VI.4+ (7R+RZ); Jacek Trzemżalski 2016

9.Tydzień Na Działce VI.4+ (8R+RZ); Jacek Trzemżalski 2016

10.Anastasis VI.4+ (3R+RZ); Piotr Kordek, Jacek Trzemżalski 2012

11.Wintersun VI.5+ (4R+RZ); Łukasz Dudek 2013

12.Summermoon VI.1 (4R+RZ); Jacek Trzemżalski 2016

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com