facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-02-28
 

Numer 254 dostępny w czytnikach online!

   Jedną z coraz mocniej zauważalnych tendencjina outdoorowym rynku jest to, że producenci zaczynają specjalizować się w ekwipunku dedykowanym do krótkotrwałych aktywności. To niestety zgodne z logiką, bo jaki jest sens produkowania na przykład sprzętu turystycznego na wielodniowe włóczęgi, skoro statystycznie klienci mają coraz mniej wolnego czasu i na tego typu przyjemność mogą przeznaczyć jeden dzień… w tygodniu? „W miesiącu” jest jednak bliższe realiom. Stąd też wysyp różnych praktycznych rozwiązań ułatwiających poranny rozruch przed pracą, utrzymanie formy podczas przerwy na lunch i mocniejszy treningowy akcent w porze, gdy wszyscy „normalni” ludzie już śpią. W tym numerze GÓR na przekór globalnym tendencjom zachęcamy do niespiesznego delektowania się rzeczami, które sprawiają nam przyjemność. Trekking w odludnych miejscach? Proszę bardzo – tydzień maszerowania po najdzikszych rejonach Pirenejów, gdzie pieniądze do niczego nie są potrzebne. Albo wyprawa w zakątki Tienszanu, w których człowiek jest rzadkim gościem, a dziewicze szczyty nadal czekają na zdobywców. To zaskakujące, że są jeszcze takie miejsca i nie trzeba wiele, żeby tam się znaleźć. Czas… to chyba jedyna niezbędna rzecz, zacznijcie więc od znalezienia wolnej chwili na przeczytanie tych artykułów

  Inspirujących pomysłów na oderwanie się od galopującej codzienności mogą dostarczyć wielodniowe wyrypy skiturowe. Takie wyprawy były często organizowane za czasów Zaruskiego, bardzo modne w okresie dwudziestolecia wojennego, popularne jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, a obecnie… „Wielodniowe” oznacza najczęściej „weekendowe”, więc na nartach chodzimy szybciej i intensywniej – takie przynajmniej wnioski można wysnuć z artykułu Wojtka Szatkowskiego.

   Szybko upływający czas jest również motywem przewodnim podsumowania górskiej aktywności Marcina Yetiego Tomaszewskiego – 40 lat w życiu człowieka skłania do głębszej analizy, a w wypadku Yetiego jest to na szczęście interesujący nas wszystkich bilans lat spędzonych w górach. Będący też wstępem do książki #Yeti40, która niedawno ujrzała światło dzienne.

   Adama Ondry nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, jednak dla wielu z nas dużym zaskoczeniem było to, jak ten utożsamiany wyłącznie ze wspinaczką sportową sympatyczny chłopak szybko i sprawnie rozprawił się z mityczną drogą na El Capitanie. Dawn Wall wymaga czegoś więcej, niż tylko małpiej sprawności , zatem Adam udowodnił, że jest naprawdę dojrzałym wspinaczem.

   W najnowszym numerze magazynu GÓRY znajdziecie jeszcze całe mnóstwo ciekawych tematów, o których można by tu opowiedzieć. Są biegowe wyzwania w Alpach, jest zaskakująca historia Borysa Korszunowa, nowości sprzętowe…Na cóż jednak moje słowa zachęty, skoro i tak to wszystko przeczytacie. Jestem tego pewien.


Piotr Gruszkowski
sekretarz redakcji

 

 

Drukowana wersja już wkrótce w salonach prasowych w całej Polsce.
Przyłącz się do nas!

 

Publio >> http://bit.ly/2lQCBBw

Czytnik GÓR >> http://bit.ly/2fvv0oL
Wersja papierowa >> http://bit.ly/2laBjRM

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-11-21
Tylko w GÓRACH
 

Wspinaczkowy harlequin

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-16
Tylko w GÓRACH
 

Via ferraty żelazna droga – część 2

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-10
Tylko w GÓRACH
 

Zygzakiem przez Picos De Europa

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-09
Tylko w GÓRACH
 

To jest Kaukaz, bracie!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-08
Tylko w GÓRACH
 

Tatry – Doliny Furkotna i Młynicka

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com